iPhone, Home Tuşu Kullanmadan Nasıl Yeniden Başlatılır?

iPhone, Home Tuşu Kullanmadan Nasıl Yeniden Başlatılır?

Ana Ekran düğmeniz bozuksa veya çalışmayan bir Power düğmeniz varsa, iPhone ve iPad'lerinizi yeniden başlatmanız zor olabilir. Bildiğiniz gibi yeniden başlatma işlemleri yazılım sorunlarını gidermenin en iyi yoludur ve bunu yapmak için çeşitli alternatifleri bilmek gerekir. Bu blogda sizler tarafından sıkça sorulan "ana ekran düğmesi veya power düğmesi kullanmadan iPhone nasıl yeniden başlatılır?" sorununun alternatiflerini anlatmaya çalışacağım.

Ana ekran veya power düğmesi kullanmadan iPhone'ları yeniden başlatmanın etkili birkaç yolu var. Bunları size alt başlıklar halinde vereceğim: 

Birinci Yöntem: AssistiveTouch

Bu yöntem iPhone'unuzu herhangi bir tuş kullanmadan yeniden başlatabileceğiniz en kolay yoldur. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız hızlı ve kullanışlı tek yöntem diyebilirim. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

  • iPhone'unuzun Ayarlar kısmına girin.
  • Sırasıyla Genel>Erişilebilirlik>AssistiveTouch yolunu takip edin.
  • AssistiveTouch'ı açık hale getirin.
  • AssstiveTouch açıldıktan sonra Aygıt>Ekranı Kilitle kısmının üzerine uzunca basın.
  • Aygıtı kapatma ekranı geldikten sonra kapatın.
  • Cihazı yeniden açmak için şarj kablosunu kullanabilirsiniz.

İkinci Yöntem: Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

iPhone'ların en önemli sıfırlama ayarlarından biri de ağ ayarlarını sıfırlamaktır. İşlem bittiğinde cihazınızı yeniden başlatacaktır. Ancak burada bir uyarı yapmakta fayda var. Ağ ayarlarını sıfırlamak demek, yıkıcı bir etki yarattığından, tüm ağlarınızı yok edebilir. Bu yöntemle depolanan Wi-Fi şifreleri sıfırlanır, Bluetooth eşleştirmelerini de yeniden yapmanız gerekir. Şu adımları izleyerek ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz:

  • iPhone'un Ayarlar uygulamalamasına girin.
  • Genel>Sıfırla yolunu izleyin.
  • Karşınıza gelen ekranda "Ağ Ayarlarını Sıfırla" kısmına tıklayın.
  • İstendiği takdirde şifrenizi girin. 

Üçüncü Yöntem: Bataryayı Boşaltın

Eğer vaktiniz varsa, yeniden başlatma için iPhone cihazınızın bataryasını boşaltmayı da düşünebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bir süre sonra cihazınız kapanacak ve şarj kablosu taktığınızda da açılacaktır. Fakat batarya boşaltmak hızlı bir yol değildir. Cihazınızı her zamankinden daha fazla kullanmanız gerekir. Ayarları değiştirmeden yeniden başlatmak isterseniz kullanmanızı öneririm.

Sizinle paylaştığım ilk yöntemi (AssistiveTouch) kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer düğmelere dokunmadan yeniden başlatma işlemini uygulamak isterseniz, zahmetsiz bir şekilde işinizi görecektir. Diğer yöntemleri sadece bilgi amaçlı yazdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Orijinal Olmayan (Sahte) iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

iPhone'unuz Ücretsiz Batarya (Pil) Değiştirme Programı İçin Uygun mu?

YORUMLAR