Ofis 2019 mu Ofis 365 mi? Hangisini Almalıyız?

Dünya genelinde çok popüler olan Microsoft Office 365 ve Office 2019 neler sunuyor? Bu yazıda iki başarılı hizmeti çok detaylı bir şekilde karşılaştırdık.

Microsoft Office 365 ve Office 2019 neler sunuyor? Çeşitli özellikler sunan hizmetlerden hangisi tercih edilmeli? Bu soruların yanıtını merak eden kişiler için ayrıntılı bir rehber hazırladık. Rehberimize göz atarak merak ettiğiniz soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Eskiden PC'niz için program istediğinizde, programı satın satın aldıktan sonra yükleyip kullanmaya başlardınız. Ancak günümüzde süreç biraz daha farklı işliyor. Artık yazılım geliştiriciler, programları abonelik hizmetlerinin bir parçası olarak sunuyor. Yani tüm ürün için bir kere ödeme yapmak yerine, daha küçük ücretler ödeyerek, programa kısıtlı süre erişim sağlayabiliyorsunuz.

Microsoft Office'e Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Ücretsiz Programlar
YAZILIM

Microsoft Office'e Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Ücretsiz Programlar

Microsoft Office benzeri program seti olarak ne kullanabilirim? Bu sorudan yola çıkarak bir arada topladığımız ücretsiz ofis programları, masaüstü ve mobil ortamda yazma ve grafik oluşturma, tablo oluşturma, düzenleme ve paylaşma ihtiyaçlarınızı ziyadesiyle karşılayabilecek programlardan oluşuyor.

Microsoft Ofis de bu şekilde programlar sunan şirketlerden birisi. Microsoft Ofis 365, aylık veya yıllık abonelik seçeneklerine sahip yeni bir ürün. Bunun yanı sıra Microsoft, tek bir ödeme ile sınırsız üyelik imkanı da sunuyor. Peki, hangi Microsoft Ofis ürününü satın almak sizin için daha uygun? Microsoft Ofis 365 ve Microsoft Ofis 2019 ürünlerini karşılaştırarak, bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

Microsoft Ofis 365 Neler Sunuyor?

Office 365 ile Word, Excel, Access, Outlook ve diğer tüm Microsoft Ofis uygulamalarına erişebilirsiniz. Bununla birlikte, tüm uygulamaların Windows 10'da mevcut olduğunu, ancak Mac OS kullanıcıları için sınırlar olduğunu unutmayın. Ayrıca, aboneliğiniz boyunca tüm bu uygulamalar için ücretsiz yükseltmeler alabilirsiniz.

Böylece tüm Ofis uygulamalarının, her zaman en güncel sürümüne sahip olursunuz. Bunun da ötesinde, aboneliğinizin bir parçası olarak Microsoft bulut hizmetlerine erişim de sağlayabilirsiniz.

Bu, Microsoft’un OneDrive'ında 1 TB bulut depolama alanına sahip olacağınız ve tıpkı Google’ın Drive verimlilik programlarında bulunanlar gibi paylaşılan görevler ve ekip çalışması için mükemmel olan çevrimiçi iş birliği özelliklerine sahip olacağınız anlamına gelir.

Hatta dünyanın her yerindeki sabit hatlara ve cep telefonlarına çağrı yapmak için kullanabileceğiniz her ay Skype dakikalar kazanabilirsiniz. Office 365 abonelik planının bir başka avantajı ise iki seçeneğinin olmasıdır.

Office 365 Personal'ın maliyeti yılda 949,99 TL veya ayda 94,99 TL. Bu bedeller karşılığında, tüm cihazlarındaki Office uygulamalarına erişim sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Office 365 Family için abonelik isterseniz, yılda 1.299,99 TL veya ayda 129,99 TL bir bedel ödemeniz gerekir.

Office 365 Family planında 1-6 kişi arasında kullanabilir. Dosyaları ve fotoğrafları depolamak için kişi başına 1 TB bulut depolama alanı verilir. Office 365 Personel'de ise yalnızca 1 kişi kullanabiliyor ve 1 TB bulut depolama alanı veriliyor.

Microsoft Ofis 2019 Neler Sunuyor?

Ofis 2019, Ofis programlarına erişmenin çok daha geleneksel bir yolunu sunuyor. Ofis 2019 satın almak için bir kereye mahsus 149 $ civarında bir bedel ödemeniz gerekiyor. Ödediğiniz bedel karşılığında, Microsoft Ofis uygulamalarının en son sürümünü, tek bir bilgisayara yükleyebiliyorsunuz.

Bu uygulamalar daha sonra yükseltilemiyor, ancak Microsoft genel merkezinden güvenlik güncelleştirmelerini alabiliyorsunuz. Bu aboneliğe dahil olan uygulamalar Word, Excel ve PowerPoint. Ofis 365' de olduğu gibi, Microsoft Ofis 2019 üyeliği ile birlikte, maalesef bulut hizmetlerine erişim sağlanamıyor. Bu durum, Ofis 2019 hanesine negatif bir özellik olarak yansıyor.

Buraya kadar okuduklarınız, Ofis 2019'un Ofis 365 kadar çok özelliğe sahip olmadığı düşüncesini doğurabilir. Bu noktada, Ofis 2019'un üyeliğinin sınırsınız olduğunu hatırlatmak da fayda var. Microsoft normalde Office'i beş yılda bir güncelleştiriyor.

Yani Ofis 2019 almayı tercih ederseniz, güncelleştirmeler gelmeden önce, 5 yıllık bir süre boyunca Ofis 2019'u rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kabaca hesap yaparsak, sadece 149 $ civarında ödeyerek sahip olabileceğiniz, 5 yıl boyunca Ofis 2019 üyeliği, yaklaşık 500 dolar civarında Ofis 365 üyeliğine denk geliyor.

Microsoft Ofice 2019 mu Ofice 365 mi Kullanılmalı?

Ofis 2019 ve Ofis 365 için bilgilere sahip olduğunuza göre, artık kendiniz için en uygun programa rahatlıkla karar verebilirsiniz. Her iki ürünün de sunabileceği çok şey var, ancak birini diğerinden daha iyi yapan fazladan kullanılabilir uygulamaları var.

Tek bir kullanıcıysanız ve yalnızca Word, Excel, Power Point gibi uygulamaları kullanıyorsanız, Ofis 2019 sizin için yeterli bir program olabilir. Ofis 365 aboneliğiyle çok daha fazlasını elde etmenize rağmen, kullanmadığınız özellikler için daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

Diğer tüm kişisel kullanıcılar için, Ofis 365 daha iyi bir seçenek olabilir. Microsoft, Ofis 365 ile ek uygulamalar ve bazı mükemmel özellikleri bir araya getirerek, kullanıcılarını hizmet abonelik modelini satın almaya ikna etmeye çalışıyor.

Herhangi bir aboneliğe dahil edeceğiniz 1 TB bulut depolama alanını düşünün. Bu, tüm önemli dosyalarınızı depolayıp, yedeklemenin yanı sıra, fotoğraf albümleri ve videolar gibi büyük dosyaları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanın harika bir yolunu sunuyor.

Access veya Publisher gibi Office uygulamalarını kullanmasanız bile, bu kadar bulut depolama alanının elinizin altında olması çok büyük bir avantaj gibi görünüyor. Özellikle öğrenciler için bulut hizmetleri, çok avantajlı gibi görünüyor. Uzaktan çalışan ya da iş seyahatine sık çıkan kişiler için ise Skype kullanımı, Ofis 365' i avantajlı bir hale getiriyor.

Yukarıda verilen bilgileri okuduğunuzda, sizin için hangisi daha avantajlı? Ofis 2019 mu, Ofis 365 mi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR