Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Popüler fotoğraflı veya videolu mesajlaşma platformu Snapchat'te kullandığınız hesabınızı nasıl silebileceğinizi anlattık.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Kullanıcıların fotoğraf ve video çekerek hikayelerinde paylaşabildiği ve üzerine çeşitli emoji veya notlar ekleyerek birbirleriyle paylaşabildiği platform olan Snapchat, son zamanların en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri. Peki, Snapchat’i artık kullanmıyorsanız ve hesabınızı silmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Detaylar makalemizin devamında.

Snapchat’in en avantajlı temel özelliği; belirlediğimiz süre kadar görüntülenecek fotoğraf veya videonun, karşı tarafın görmesinden sonra tamamen yok edilmesi diyebilirim. Karşı tarafın ekran görüntüsü alması durumunda bile bize uyarı gönderen Snapchat, özellikle gençlerin sık kullandığı bir platform. Bir süredir kullandığımız Snapchat’ten memnun kalmadıysak ya da artık kullanmak istemiyorsak hesabımızı nasıl silebiliriz? Uygulama içerisinde maalesef böyle bir seçenek yok, fakat anlatacağımız adımları izlediğinizde hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

İlk iş olarak VPN uygulamaları listemizden seçeceğiniz herhangi bir VPN’i bilgisayarınıza kurduktan sonra, hesap silme sayfasına gidiyoruz ve silmek istediğimiz hesap bilgilerimizi bu ekranda giriyoruz.

Son olarak, hesabı silme onayı isteyen bu sayfada tekrar şifremizi giriyor ve ardından Delete Account butonuna basıyoruz.

Gördüğünüz gibi hesabımızı silmiş bulunuyoruz. Bu adımdan sonra destek sayfasına yönlendirileceksiniz. Yapacak başka bir işlem olmadığından sayfayı kapatabilirsiniz.


YORUMLAR