Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Linki 2023

Snapchat hesap silme işlemi nasıl yapılır? Hesap silme linki üzerinden hesabınızı çok pratik bir şekilde kapatabilirsiniz. İşte uygulamanız gereken adımlar!

Çok sayıda kişi tarafından tercih edilen sosyal medya platformu Snapchat, hesap silme işleminin hızlıca yapılabilmesine olanak tanıyor. Eğer sosyal medya hizmetini artık kullanmak istemiyorsanız birkaç adım uygulayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Hazırladığımız rehberde hangi adımların uygulanması gerektiğini açıkladık.

Hiç şüphesiz Snapchat’in popülaritesini kaybetmesinde en büyük etken Instagram ve Facebook’un kendilerine kattığı hikaye özelliği oldu. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından Instagram’ım hikaye özelliği ve post özelliğinin bir arada olması Snapchat’e olan ilgiyi azalttı.

Bir süredir kullandığımız Snapchat’ten memnun kalmadıysanız ve bu nedenden ötürü artık kullanmak istemiyorsak hesabınızı silebilirsiniz. Uygulamanın Android sürümünde maalesef böyle bir seçenek yok fakat anlatacağımız adımları izlediğinizde Snapchat hesabı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

 • Tarayıcıyı açın.
 • Snapchat hesap portalı sayfasını ziyaret edin.
 • Kullanıcı adınız ve şifrenizle uygulamaya giriş yapın.
 • "Hesabımı Sil" butonuna basın.
 • Tekrardan kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
 • İşlemi onaylayın.

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat'te hesap kapatma işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar bu işlemi uygulamak için bir web tarayıcısına ihtiyaç duyarken iOS kullanıcıları ise direkt uygulama üzerinden hesabını silebiliyor.

Elbette işlemi bilgisayar üzerinden de yapabilmeniz mümkün. İlk olarak PC'ler ve Android mobil cihazlarda işlemin nasıl yapılacağını açıklayalım. Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda yüklü olan web tarayıcısını açın. Snapchat hesap silme linki aracılığıyla platformun hesap portalını ziyaret edin.

Hesap portalı sayfasını açtıktan sonra kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz gerekiyor. Bir sonraki adımda çeşitli seçenekler ile karşılaşacaksınız. Bunlar arasından "Hesabımı Sil" butonuna basın. Daha sonra kullanıcı adı şifreyi tekrar girin. Son olarak işlemi onaylayın.

Günümüzde Snapchat alternatifi pek çok platform bulunuyor. Sosyal medya hesabını sildikten sonra Snapchat yerine farklı bir hizmet kullanmak isterseniz Snapchat benzeri uygulamalar listesine göz atabilirsiniz.

snapchat-hesabi-nasil-silinir

Snapchat Hesap Silme Linki 2023

Snapchat hesap silme linki, kullanıcıların sosyal medya hesabını çok pratik bir şekilde silebilmesine imkân tanıyor. Kullanıcılar bu sayede herhangi bir zorluk yaşamadan hesaplarını kapatabiliyor. Snapchat hesap kapatma linkine yukarıda yer alan bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

iOS'te (iPhone) Snapchat Hesap Silme Adımları

 • Uygulamayı açın.
 • Profil sayfasını görüntüleyin.
 • Dişli çark simgesine basarak ayarlar menüsüne girin.
 • Hesap Eylemleri bölümünü görüntüleyin.
 • "Hesabı Sil" butonuna basın.
 • Ekrandaki talimatları uygulayın.

iPhone kullanıcıları web tarayıcısına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden hesap kapatma işlemini gerçekleştirebiliyor. Bunun için öncelikle iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzda yüklü sosyal medya uygulamasını açın.

Uygulamayı açtıktan sonra oturum açık değilse üyelik bilgilerinizi yazarak hesabınıza giriş yapın. Bir sonraki adımda profil sayfasını açın ve dişli çark simgesine dokunarak ayarlar menüsüne girin. Hesap Eylemleri bölümünden "Hesabı Sil" butonuna basın. Son olarak ekrandaki talimatları uygulayın.

Snapchat Hesabı Silerken Bilmeniz Gerekenler Neler?

 • Snapchat hesap kapatma işlemi için hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz şart.
 • Hesabınızı kapattığınızda Snapchat arkadaşlarınızla olan tüm bağlantılarınız kesilir.
 • Snapchat hikayelerinizi kimse görüntüleyemez.
 • Hesabınızda yer alan tüm mesaj, video ve fotoğraflar hesap kapatma işleminden 30 gün sonra tamamen silinir.

snapchat-hesabi-nasil-silinir

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat isimli popüler sosyal medya hizmeti ile ilgili merak edilen bazı soruları cevapladık.

Snap Nasıl Silinir?

Bir hikayeden Snap silmek için öncelikle profil sayfasını görüntüleyin ve ardından Hikayeye dokunun. Silmek istediğiniz Snap'i yukarı doğru kaydırın. Alt kısımda bulunan çöp kutusu simgesine ve "Sil" butonuna basın. Sohbet penceresindeki Snap'i silmek için Snap'e basılı tutmanız ve "Sil" butonuna dokunmanız yeterlidir.

Snap Hesabını Silersek Ne Olur?

Snap hesabı kalıcı olarak silindikten sonra hesap ayarlarınız, arkadaşlarınız, sohbetleriniz, hikayeleriniz, Snap'leriniz, konum verileriniz ve cihaz verileriniz silinir. Bununla birlikte hesabınıza bir daha giriş yapamazsınız. Hesabı sildikten sonra ilk 30 gün içerisinde hesabı tekrar etkinleştirme imkânına sahip olduğunuzu da belirtelim.

Snap Silinince Karşı Taraftan da Silinir mi?

Tüm dünyada çok sayıda kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformunda bir sohbette Snap silinince karşı taraftan da silinir fakat mesajın kaldırıldığına yönelik bir uyarı yer alır.

Snapchat ST Ne Demek? ST Nasıl Yapılır?
SOSYAL MEDYA

Snapchat ST Ne Demek? ST Nasıl Yapılır?

Snapchat ST ne demek sorusunun cevabı, dünya çapında oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan sosyal medya platformunu kullanan kişilerin büyük bir kısmı tarafından merak ediliyor.

Bu yazıda Snapchat hesap silme işleminin nasıl yapılacağı dahil olmak üzere merak edilen birçok soruyu yanıtladık. Rehberimizde yer alan adımları uygulayarak sosyal medya hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz.

Snapchat’te Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?
SOSYAL MEDYA

Snapchat’te Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat toplu arkadaş silme işlemi kullanıcıların uygulamayla ilgili en çok merak ettikleri konuların başında geliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı Snapchat kullanıcıları listelerini arkadaşları toplu silmek isteyebilir.

YORUMLAR