Synology DS213+ NAS Cihazı İncelemesi

Synology DS213+ NAS cihazı hem depolama ihtiyaçlarınızı hem de multimedya paylaşımlarınızı destekleyen gelişmiş bir aygıt.

Synology DS213+ NAS Cihazı İncelemesi

Zaman zaman gerçekleştirdiğimiz ürün incelemeleri şimdiye dek genellikle akıllı telefonlar, saatler veya benzer ürünler için olmuştu ancak bu sefer biraz daha farklı bir cihaz ile karşınızdayız. Synology D213+ olarak adlandırılan ürünümüz bir NAS cihazı yani yerel ağ üzerinden sunucu, depolama ve yayın işlevlerini gerçekleştirebilen gelişmiş bir aygıt. Dilerseniz farklı kategoriler altında devam edeceğimiz incelememize giriş yapalım.

Fiziksel Özellikleri

Cihazımız tam olarak 165 mm x 108 mm x 233.2 mm boyutlarında ve 1.25 kg ağırlığında karşımıza çıkıyor. Hem boyut hem de ağırlık olarak ev kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan Synology DS213+'ın sahip olduğu 2 adet sabit disk yuvası da bu hacmin neredeyse tamamını kaplıyor. Elbette soğutma için fanlar ve anakart da hacmin geri kalanını dolduranlar arasında.

Elbette NAS cihazı denilince aklımızı en çok kurcalayan sorulardan bir tanesi de sabit disk kapasitesi ve desteği. Hem 3.5" hem de 2.5"lik sürücüleri destekleyen cihaz SATA II ve SATA III arabirimleri ile kusursuz çalışıyor. Hem klasik sabit diskler hem de SSD sürücüler ile çalışabilen cihaz böylece daha da yüksek performans elde etmek isteyenlerin tercih edebilecekleri NAS cihazları arasındaki yerini alıyor.

  1. Synology DS213+ NAS Cihazı İncelemesi
  2. Teknik Özellikleri
  3. Yazılım Özellikleri
  4. Multimedya Özellikleri
  5. Ek Yazılım Paketleri
  6. Genel Değerlendirme

YORUMLAR