Üç Kuruşa Beş Köfte Olmaz Ama Bir Yıllık Domain Neden Olmasın?

Sadece 3 kuruş ödeyerek alan adı sürenizi 1 yıl daha uzatmak mümkün.

Üç Kuruşa Beş Köfte Olmaz Ama Bir Yıllık Domain Neden Olmasın?

Com, Net, Org alan adlarınızı 1 cent yani yaklaşık 3 kuruşa yenilemeniz Hostgator sayesinde mümkün.İnternette var olmanın ilk adımlarından birisi takdir edeceğiniz üzere alan adı sahibi olmaktan geçiyor. Muhtelif yapılarda pek çok uzantıyı barındıran alan adı dünyasında ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) kurumunun akredite ettiği pek çok alan adı sağlayıcı firma bulunmakta.

Bilindiği üzere alan adı (domain) hizmeti satın alınan değil kiralanan bir hizmettir. Haliyle her yıl renewal (yenileme) yapmak ve de bunun için bir ücret ödemelisiniz. Firmalar her ne kadar ilk kayıtta indirimli fiyatlar sunsa da zaman geçtikçe yenileme ücretlerini fahiş bir biçimde artırarak alan adı sahiplerini zor durumda bırakabilmektedir. Bunun yanı sıra güvenlik zafiyetleri, kontrol panelinde istenilen özelliklerin bulunmaması gibi durumlarda alan adı sahipleri durumdan kurtulabilmenin yollarını aramaktadır.

Nasıl ki kullandığımız GSM operatöründen memnun kalmadığımız zaman “hat taşıma” işlemi yapıyorsak alan adı söz konusu olduğunda da aynı şekilde hizmet aldığımız firmadan başka bir firmaya alan adımızı taşıyabilmekteyiz.

Bu yazımızda sizlere sadece 1 sent (yaklaşık 3 kuruş) ödeyerek hem 1 aylık hosting sahibi olup hem de alan adımızı taşıyıp ücretsiz bir yıl uzatabileceğimiz Hostgator kampanyasından bahsedeceğiz.

Destek ekibinde Türk çalışanların bulunduğu ve Samsunlu bir yurttaşımız olan Sefa GÖL’ün kıdemli bir müdür olduğu ABD merkezli Hostgator firmasında herhangi bir hosting paketini “1month1cent” kuponuyla bir aylığına alabilmemiz mümkün.

Ardından bu adrese giderek formu doldurmaya başlayabiliriz. İşlemler tamamlandıktan sonra hem bir aylık hosting paketimiz olacak hem de alan adımız Hostgator güvencesi altında 1 yıl daha uzayacak.

Dikkat Etmemiz Gerekenler

1. Taşıma işleminden önce WHOIS bilgilerimizi görünür hale getirmeliyiz ve Whois kısmında yer alan mail adresinin kullanılabilir olduğundan emin olmalıyız.

2. Alan adı lock (kilitli) durumdaysa mutlaka açmalıyız.

3. Transfer kodunu (EPP Key) doğru bir şekilde aldığımızdan emin olmalıyız.

4. Alan adı son kullanım süresinin 7 günden fazla olması gerektiğini unutmamalıyız. Aksi halde işlem tamamlanamayabilir ve alan adımız silinme sürecine girer.

5. Transfer formunu gönderdikten sonra Hostgator firmasının göndereceği teyit iletisini mutlaka cevaplamalı işlem başlatıldıktan sonra bize ulaşacak onay mailindeki kabul bağlantısını mutlaka tıklamalıyız.

Xyz Alan Adını Ücretsiz Kayıt Edin!

YORUMLAR