Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır diye merak edenler için WhatsApp Web sürümünü inceledik

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Merhaba Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere WhatsApp nihayetinde bilgisayar kullanıcılarına popüler mobil anlık mesajlaşma yazılımı olan WhatsApp Messenger'ın bilgisayarlar üzerinde çalışabilen bir versiyonunu sundu. Bir web uygulaması olan ve WhatsApp Web adını alan bu servis Google Chrome, Firefox ve Opera üzerinde çalışan bir servis olarak tasarlanmış.

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web her ne kadar bilgisayarınızda çalışabilse de aslında mobil cihazlarınızda yüklü olan WhatsApp Messenger uygulamalarıyla senkronize bir şekilde çalışan bir web servisi. Bu nedenle WhatsApp Web'i bilgisayarınızda kullanabilmek için mobil cihazınızdaki WhatsApp Messenger ile bilgisayarınızdaki WhatsApp Web hizmetini eşleştirmeniz gerekiyor. Biz de bu yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı adım adım resimli bir şekilde anlatacağız ve "Whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır?" sorusunu cevaplayacağız.

WhatsApp Web'i bilgisayarlarınızda çalıştırabilmeniz için öncelikle Android, Blackberry veya Windows Phone akıllı telefonlarınızda yüklü olan WhatsApp Messenger uygulamasının son sürümünü yüklemiş olmanız gerkeiyor. WhatsApp Web şu an için iOS cihazları desteklemiyor. WhatsApp Web'in iOS desteğinin yakın zaman içerisinde sunulmasını bekliyoruz. WhatsApp Messenger'ın en güncel Android, Windows Phone ve BlackBerry sürümlerini indirmek için:

WhatsApp Messenger'ı güncelleştirdikten sonra telefonunuz üzerinden WhatsApp'ı çalıştırın ve sağ üst köşedeki menüyü açarak "WhatsApp Web" seçeneğini seçin:

Bu adımdan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Google Chrome tarayıcınız üzerinden WhatsApp Web hizmetine erişin:

Telefonunuzda karşınıza gelen ekranda "TAMAM ANLAŞILDI" seçeneğinin üzerine dokunun:

Bu adımdan sonra kameranız açılacak. Daha önceden Google Chrome üzerinde açtığınız WhatsApp Web sayfasında da bir barkod gösterilecek. Telefon kameranızı monitörünüzde açık olan WhatsApp Web sayfası üzerindeki barkoda odaklayın ve kısa bir süre bekleyin. Barkod otomatik olarak taranacaktır:

Artık WhatsApp Web'i bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer masaüstünüzde WhatsApp bildirimleri ve uyarı sesleri almak isterseniz WhatsApp Web servisi üzerinde avatarınızın hemen sağındaki menüyü açın ve "Bildirimler" seçeneğinin üzerinde tıklayın. Açılan menüden bidirim ve sesleri açıp kapatabilirsiniz:

Umarız yazımız işinize yaramıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?
Tamindir TV

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

700 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı artık bilgisayarlarımız üzerinde de kullanabiliyoruz. Bir dizi basit işlem sonrasında WhatsApp tarayıcımız üzerinden kullanılabilir duruma geliyor.

WhatsApp'ın yeni güncellemesinin ardından masaüstü sürümleri de kullanıcılarla buluştu. Aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla WhatsApp'ı bilgisayarlarınız üzerine indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp Bilgisayar Sürümü Nasıl Kullanılır yazımız yardımıyla da programların nasıl kullanılacağıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

WhatsApp'la İlgili Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

YORUMLAR