3D Yazıcı ile Kahve Keyfini Farklı Bir Boyuta Taşıdılar

3D Yazıcı ile Kahve Keyfini Farklı Bir Boyuta Taşıdılar

3 boyutlu yazıcı teknolojisi kullanılarak kahvenin üzerine istenilen her şey yazılabiliyor. İzmirli girişimci tarafından üretilen teknoloji yoğun ilgi gördü.

Özellikle kafelerin, seyahat firmalarının ve otellerin ilgisini çeken proje, İzmir'de bir kadın girişimci tarafından üretildi. Bu alanda çeşitli ürünler üreten ekibin en çarpıcı ürünü şüphesiz ki bu oldu.

El değmeden istenilen fotoğrafı veya yazıyı kahve üzerine çizen bu teknoloji, 3 boyutlu yazıcı yardımıyla yapılıyor. Yazıcı içerisinde kullanılan kartuşta kahve özütleri bulunuyor ve kahve özütleri ile istenilen her şey kahve köpüğünün üzerine yazdırılabiliyor.

İzmir'de yaşayan Gizem Acar tarafından düşünülen bu teknoloji, bir projeye dökülmüş ve bir ekip kurulmuş. Ege Teknopark Teknoloji Bölgesi'nde bulunan bu ekip gıda ürünleri üzerinde çalışmalar yapıyor.

Firmanın en popüler projesi olan bu teknolojiyi kullanmak da bir hayli basit. Telefon üzerinde çekilen fotoğraf, 3 boyutlu yazıcıya gönderiliyor ve 3 boyutlu yazıcı bunu kahve üzerine kahve öğütleri yardımıyla çiziyor.

Cihazın fiyatı 2 bin avrodan başlıyor ve donanıma göre fiyatı da artıyor. 

Einstein Öğretmeye Devam Ediyor. Fakat Bu Sefer Robot Olarak!

Anında Şarj Olan Batarya Gerçek Oluyor

YORUMLAR