Akıllı Telefonlar için Suya Dayanıklı Uzaktan Kumanda: Qmote

Akıllı Telefonlar için Suya Dayanıklı Uzaktan Kumanda: Qmote

Telefonunuzu sizden uzaktayken de kontrol etmek istersiniz değil mi? Alarmı susturmak, navigasyonu açmak, sunum yaparken diğer slayta geçmek, herhangi birini aramak veya müzik açmak artık sandığınızdan daha kolay olacak. Qmote adı verilen bir girişim, Kickstater'da hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.

Akıllı telefonlar geliştikçe ihtiyaçlarımızda buna bağlı olarak artıyor. Telefonumuzu istediğimiz her an kontrol etmek istiyoruz. Bazen tek bir dokunuşla, bazen de sesli komutla işlerimizi halletmek ne kadar güzel olurdu değil mi? Qmote sesli komutla çalışmıyor belki ama akıllı telefonunuza ulaşamadığınızda istediğiniz her türlü eylemi tek tıklamayla yapmanıza olanak veriyor. Kickstarter serüvenine başladığından beri de çok güzel geri dönüşler aldı. 

Qmote'u kısaca tanımlamak gerekirse, tek düğmeye sahip bir uzaktan kumanda diyebiliriz. Küçük olmasına rağmen oldukça işlevsel özelliklere sahip. Öncelikle su geçirmez olduğunu söylemem gerekiyor. Akıllı telefon veya tabletinize bluetooth teknolojisi ile bağlayıp, gerekli tıklama modellerini ayarlayarak tek düğmeyle kontrol sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz anahtarlık olarak bile kullanabilirsiniz.

Genel yapısına bakacak olursak Qmote, aliminyum gövdesi, incelik ve dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Oldukça estetik bir görüntüsü var. Su geçirmez tasarımı sayesinde de her yerde kullanmamıza olanak sağlıyor.  

Özelliklerine daha yakından bakalım:

  • Boyut: 3.9 x 3.3 x 0.5 cm
  • Pil: Pil ömrü yaklaşık 60.000 tıklamaya tekabül ediyor. Yani 12 ay kullanabilirsiniz ve bu süre bittiğinde değiştirebilirsiniz.
  • Bağlantı: Bluetooth Smart (Bluetooth 4.0)
  • Uyumluluk: iPhone 4s ve üzeri, iPad 3 üzeri, Android 4.4 veya üzeri
  • Suya dayanıklılık: Yağmur, kar veya herhangi bir sıvı temasında su geçirmiyor.
Qmote, Kicstarter serüveninin bitmesine çok kısa bir süre kalmasına rağmen, 20 bin dolar ile başladığı bu yolculukta 190 bin dolar toplamayı başardı. Henüz vakit varken bu projeyi beğendiyseniz Kickstater sayfasını ziyaret edip sizde destek olabilirsiniz.

YORUMLAR