Android Instant Apps, 500 Milyon Cihazda Çalışıyor!

Android Instant Apps, 500 Milyon Cihazda Çalışıyor!

Google’ın Haziran ayında düzenlediği I/O etkinliğinde Android Instant Apps uygulamasını başlatmıştı. Kullanıcılara Android uygulamaların yüklemeden denemelerine imkan veren özellik, an itibarıyla 500 milyon cihazda kullanılabilir durumda.

Android Instant Apps Nedir?

Google’ın geçtiğimiz sene I/O etkinliğinde duyurduğu, Mayıs ayında da tüm geliştiricilere açtığı Android Instant Apps, kullanıcılara Android cihazlarına yüklemek istedikleri uygulamaları indirmeden, anlık deneme fırsatı veriyor. Instant Apps destekli uygulamaları doğrudan mobil cihazın tarayıcısı üzerinden başlatmak mümkün olabiliyor. Hem veri, hem depolama alanı hem de zamandan tasarruf adına harika bir özellik olan Android Instant Apps’in an itibarıyla 500 milyon Android kullanıcısına ulaştığı Google tarafından resmi olarak açıklandı.

Android Instant Apps’in herkese açılmasıyla, daha fazla sayıda cihaza destek vermek için sıkı bir çalışma içerisine girdiklerini belirten Google’ın açıkladığı rakam dünya genelinde Android telefon ve tablet kullanıcılarını kapsıyor.

Android Instant Apps Destekleyen İlk Uygulamalar

Android Instant Apps'i ilk destekleyen, bu uygulamayla ziyaretçi sayılarında önemli artış elde eden isimler arasında Vimeo, Jet, NYTimes Crosswords, dotloop, Onefootball ve Realtor.com yer alıyor.

Android Instant Apps Bütün Geliştiricilere Açıldı

YORUMLAR