Anlık Çeviri Yapabilen Akıllı Gözlük: TCL RayNeo X2

CES 2023'te tanıtılan birçok dikkat çekici cihaz arasında yer alan TCL RayNeo X2, anlık çeviri yapma ve GPS navigasyon gibi özelliklere sahip. İşte detaylar!

TCL, CES 2023'te birçok yeni teknolojik cihazını tanıttı. Bunların arasında öne çıkan farklı ürünlerden biri de simültane çeviri ve ekran üstü yerleşik GPS navigaston gibi interaktif özelliklere sahip olan RayNeo X2 oldu. Yapay zeka destekli AR gözlüğü, bir önceki AR gözlüklerinden farklı olarak binoküler tam renkli mikro LED ekrana sahip bir şekilde tasarlanıyor.

Ekran teknolojisi sayesinde AR gözlüğünün tasarımı, kullanım kolaylığının haricinde tarz ve stil çizgisini de güçlü bir şekilde koruyor. Sıradan bir gözlük görünümünde olması da cihazın yoğun ilgi göreceğine dair bir izlenim bırakıyor. RayNeo X2 çerçevesinde yer alan gömülü bir adet mikrofon, kamera ve hoparlör de bulunuyor.

RayNeo X2 Özellikleri

  • Yüksek kontrast oranı
  • 1.000 nit görüntü parlaklığı
  • Gelişmiş görsel efektleri
  • Değiştirilebilir cam
  • Numaralı cam yerleştirme imkanı
  • Bluetooth bağlantısı (kaydedilen görüntüleri telefona aktarıp sosyal medyada paylaşma imkanı sunuyor)
  • Çeviri yapabilme
  • GPS navigasyonu
  • Fısıltı modu ile müzik dinleyebilme

Akıllı telefon veya saatlerde bulunmayan bir özelliğe sahip olan AR gözlüğü, yapay zeka desteği ile birlikte otomatik olarak simültane çeviri yapabiliyor. Birden fazla dil desteği olması ile her konuşma dilini algılayabiliyor. Çeviri yaparak metni altyazı olarak görüntüleyebiliyor.

Telefona gerek kalmadan adres tarifini mikro LED ekran üzerinde gerçekleştiriyor. Hareket tanıma ile eş zamanlı yerelleştirme ve haritalamayı kullanan GPS navigasyon özelliğine sahip. Bu sayede kullanıcılara lokasyonundaki önemli yerleri göstererek mekan önerisi yapabiliyor.

Son olarak, kulaklık takmadan müzik dinlemeyi mümkün hale getiren RayNeo X2, fısıltı modu ile bu özelliği kullanıma açıyor. Qualcomm Snapdragon XR2 platformu üzerinde çalışıyor. İlkbahar döneminde geliştiricilere sunulacak AR gözlüğünün çıkış tarihine dair herhangi bir açıklama henüz yok.

Stres Seviyesini Azaltan Yastık Fufuly Tanıtıldı
TEKNOLOJİ

Stres Seviyesini Azaltan Yastık Fufuly Tanıtıldı

Yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olacak robotlar geliştirmesiyle tanınan Yukai Engineering, stres seviyesini azaltan yastık Fufuly'i tanıttı.

Gerçek Bir Köpekten Farksız Robot Köpek Tanıtıldı!
İNTERNET

Gerçek Bir Köpekten Farksız Robot Köpek Tanıtıldı!

Robot oyuncakların giderek arttığı bu dönemlerde robot bir köpeksiz olur mu? Elbette olmaz. CES 2023 etkinliğinde birbirinden farklı ve yenilikçi teknolojilerle karşılaştık ve bir yenisi de bu robot köpek olacak gibi görünüyor.

YORUMLAR