Apple'ın Kablosuz Kulaklıkları Düşük Güç Tüketen Bluetooth Yongalarıyla Gelecek

Apple'ın Kablosuz Kulaklıkları Düşük Güç Tüketen Bluetooth Yongalarıyla Gelecek

Son bir kaç yıldır zamanını kablosuz kulaklık teknoloilerine adayan Apple, kablosuz kulaklıkların düşük güç tüketen Bluetooth çiplerine sahip olacağını söyledi.

Yaklaşık 4 sene önce ilk defa ortaya çıkan Earpods kulaklıkların uzun süredir kablosuz hale getirilmesi için Apple tarafından çalışmalar yapılıyordu. Son birkaç yılını bu işe adayan Apple, sonunda istediğini elde etmiş olabilir. Kablosuz kulaklıklarda kullanmak için Bluetooth radyo çipleri geliştirdiğini açıklayan Apple, görünüşe göre bu sonbaharda kulaklıkları piyasaya sürecek. Öte yandan iPhone 7'lerde kulaklık girişi olmayacak olması söylentileri de bu açıklamayı mümkün hale getiriyor.

Uzun süredir Apple'ın sıradaki telefonunda kulaklık jakı kullanmayacağı ilgili bilgiler paylaşılıyor. Geleneksel kulaklık jakını ortadan kaldırmayı amaçlayan şirket Ocak ayından beri kulakiçi kablosuz kulaklık teknolojileriyle uğraşıyor. 2014 yılında da başarılı kulaklık yapımcısı Beats'i satın alan Apple, ciddiyetini de göstermişti. Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Apple, artık hedeflerine yakın olduklarını belirterek düşük güç tüketen Bluetooth çipler ürettiklerini açıkladı. Eğer Apple'ın açıklamaları doğruysa bundan sonra iPhone'larda kulaklık girişi göremeyebiliriz. Öte yandan yeni kulaklıkların bu sonbaharda karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple ile Microsoft Arasında Su Tabancası Savaşı Başladı

Apple’ı Hackleyen 200 Bin Dolar Ödül Kazanacak


YORUMLAR