DeviantArt, Android ve iOS Uygulamalarını Yayınladı

DeviantArt, Android ve iOS Uygulamalarını Yayınladı

Görsel tasarımcılar ve sanatçılar için hem eserlerini paylaşabildikleri hem de sosyal ağ gibi iletişim kurdukları DeviantArt servisi, ilk mobil uygulamalarını yayınladı. 33 Milyon aktif kullanıcısı olan DeviantArt, yıllardır mobil uygulama hazırlamamış ve çözümü ise web sitesini, mobil cihazlara özel olarak tasarlamakta bulmuştu. Günümüzdeki en yaygın iki mobil işletim sistemi olan Android ve iOS için hazırlanan uygulamalar sayesinde, kullanıcılar istedikleri gibi içeriklere erişip, beğendikleri eserleri satın almaya kadar birçok şeyi yapabilecekler.

Günlük ziyaretçi sayısı 65 Milyon olan servisin CEO’su, yaptığı söyleşide yeni uygulamalarını geç yayınlamalarının nedeni olarak, mobil cihazlardaki en iyi tasarımın yapılmak istenmesi olarak bildirdi. Ayrıca mobil uygulama sayesinde ziyaretçi sayısının daha da artacağına inandıklarını ve görevlerinin tüm dijital sanatçılara ilham sağlamak olduğu açıkladı.

Alanında neredeyse tek sayabileceğimiz servisin, yüzlerce Türk kullanıcısı da bulunmakta ve eserlerini buradan yayınlamakta. Uygulamaların tablet sürümleri ise henüz yayınlanmış değil, fakat geliştirme aşamasında oldukları verilen bilgiler arasında. Bakalım deviantArt’ın bu hamlesi kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.

HTC Desire 620 Tanıtıldı

YORUMLAR