Galaxy Note 3 ve 8 Çekirdekli İşlemcisi Exynos 5 Octa

Galaxy Note 3 ve 8 Çekirdekli İşlemcisi Exynos 5 Octa

Samsung Galaxy Note 2’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden çok vakit geçmemesine rağmen şimdiden gözler Galaxy Note 3’e çevrilmiş durumda ve cihazın özelliklerine dair onlarca bilgi teknoloji dünyasında yankılanıyor. Daha önce Galaxy Note 3’ün 6.3 inçlik bir ekrana sahip olacağına dair sizleri bilgilendirmiştik. Samsung’un ekran boyutlarını her yeni Galaxy modelinde daha da yükselttiğini hatırlarsak pek de yanlış olamayacak bu haberimizin üstüne yeni bir bilgi de işlemci cephesinden geldi.

CES 2013 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Samsung’un tanıttığı yeni big.LITTLE teknolojisine sahip olan Exynos 5 Octa mobil işlemcileri anlaşılan o ki Galaxy Note 3 için kullanılacak. Şu anda varolan Note 2 4 çekirdekli Exynos işlemcisi kullanıyor ancak Note 3’te kullanılması planlanan 8 çekirdekli Exynos, daha fazla çekirdeğe rağmen çok daha az güç tüketirken daha yüksek performans olanağı sunacak.

Samsung’un yeni işlemcisi için şimdiden Huawei ve ZTE gibi üreticilerle temasa geçtiği de biliniyor. Böylece 2013 yılının sonlarına doğru sadece Samsung ürünlerinde değil, diğer mobil cihazlarda da Exynos 5 Octa’nın gücünü görme şansına sahip olacağız.

Sony Xperia Z ön siparişe sunuldu

YORUMLAR