George Lucas Yeni Star Wars Fragmanını Neden Seyretmiyor?

George Lucas Yeni Star Wars Fragmanını Neden Seyretmiyor?

Geçen hafta 72 milyon kişinin heyecanla izlediği Star Wars VII: The Force Awakens fragmanını seyretmeyen önemli bir şahıs var. Tüm Star Wars serisinin yazarı ve yapımcısı George Lucas. Seyretmek bir kenara, Lucas bunu yapmayı hiç istemediğini de ima ediyor. 

Lucas’a, ‘yeni fragman yayınlandı, ne düşünüyorsunuz?’ diye soranlar şok oluyor. Lucas, ‘hiçbir fikrim yok, olmasını da istemiyorum’ diye soruları yanıtlıyor. Tüm serinin haklarını Walt Disney ve yönetmen J.J. Abrahams’ın avuçlarına bırakan ünlü yönetmen, satıştan kazandığı parayı hayır kurumlarına bağışlamış ve daha sonra serinin akibeti konusunda hiç yorum yapmamıştı. 

Lucas’a ‘neden peki?’ diye sorulduğunda ise ünlü yönetmen şöyle konuşuyor, “Ben kendi filmlerimin de fragmanlarını izlemezdim, bir yönetmen olarak bu şekilde ‘spoiler’ almayı sevmiyorum. Film ile ilgili hiçbir olumlu ya da olumsuz beklenti içinde olmamak, beni filmlere daha çok bağlıyor. Bundan dolayı film gösterime girdiğinde gidip seyredeceğim. Daha sonra üzerine konuşacak daha çok malzeme olacak’.

Bu açıklama Lucas’ın film hakkında henüz bir ön görüsü olmadığını, yapımla ilgili olarak filmi seyretmeden henüz bir fikir ileri sürmek istemediğini de ortaya koyuyor. 

O Işın Kılıcı da Ne Öyle?

İskoçya'lı Jedi Şövalyeleri Artık Evlenebilecekler

YORUMLAR