Google Fiber İnternet Projesi Durduruldu

Google Fiber İnternet Projesi Durduruldu

Google’ın ABD’de başlattığı Google Fiber Internet uygulaması 10 kentte durduruldu. Google Fiber İnternet projesi kullanıcıların Google servislerini rahatça her yerde kullanabilmelerini sağlamak amaçlı geliştiriliyordu.

Proje olarak hem Google’ın hem de kullanıcıların faydası için geliştirilen fiber internet projesi tökezliyor. Google web sitesinde yapılan açıklamaya göre, potansiyeli en yüksek müşteri olan Kansas City şimdilik bu uygulamanın şehirde uygulanma aşamasını durdurdu. Google Fiber İnternet kapasitesi yüksek olan diğer bazı şehirlerde de açıkta kalan soruların net olarak cevaplanmasına kadar durdurulduğunu da bu sabah açıklandı.

Google bu şehirlerin henüz çok yeni olan Fiber İnternet anlaşması hakkında bazı soruları olabileceğini anlayışla karşıladığını açıklayan bir bildiri yayınladı. Bu bildiriden anlaşıldığı kadarıyla proje tamamen çöpe gitmiş değil. Açıklamada projenin devam edebilmesi için Google elinden gelen tüm gayreti göstereceğini de açıkça belirtiyor ve şehirlerle olan ortaklığını ne kadar önemsediğinin altını çiziyor. 

Google Fiber İnternet 1 Gbit Hızıyla Hazır

Google, Ev Telefonlarına Yönelik Servisi Fiber Phone'u Duyurdu

YORUMLAR