Huawei Watch Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Huawei Watch Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Huawei, hatırlayacağınız üzere ilk akıllı saatini Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmış; fiyat ve çıkış tarihi hakkında detay vermekten kaçınmıştı. Beklediğimiz üzere IFA 2015 Fuarı’nda Huawei Watch’a dair tüm merak ettiklerimiz ortaya çıktı.

Huawei Watch Teknik Özellikleri:

Tasarım anlamında bugünkü akıllı saatlerden oldukça farklı olan Huawei Watch, 1.4 inç 400 x 400 çözünürlük, 286 piksel yoğunluğu sunan AMOLED ekran ile geliyor. Gücünü Qualcomm’un 1.2GHz hızda çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi ve 512MB RAM’den alan akıllı saatin dahili depolama alanı 4GB. Kalp atış hızı monitörü ve hareket sensörü ile donatılan saatin 300mAh’lik bataryası hızlı şarj desteği sayesinde 45 dakikada %80, 75 dakikada tam şarj olabiliyor.

Dahili mikrofona sahip olan Huawei Watch, Android Wear işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Saati hem Android (Android 4.3 ve üzeri), hem de iOS (iOS 8.2 ve üzeri) cihazlarla kullanmak mümkün.

Huawei Watch Çıkış Tarihi:

Paslanmaz çelik, siyah ve altın kaplama gövdelerle gelen Huawei Watch, şu anda Huawe’nin resmi sitesi, Google Store, Amazon ve BestBuy üzerinde ön siparişe açılmış durumda. Saatin ilk olarak 17 Eylül’de Amerika’da satışa sunulacağını biliyoruz.

Huawei Watch Fiyatı:

Huawei Watch da her akıllı saat gibi gövde ve kayış türüne göre değişkenlik gösteren fiyat etiketine sahip. Siyah deri bantlı paslanmaz çelik gövdeli modelini satın almak isterseniz 349 dolar, çelik bağlantılı paslanmaz çelik modelini isterseniz 50 dolar fark vermeniz yani 399 dolar ödemeniz gerekiyor. DLC kaplamalı paslanmaz çelik gövde modelini isterseniz fiyat biraz daha çıkıyor; 449 dolar veriyorsunuz. Daha çok bayanların tercih edilebileceği altın gül kaplamalı paslanmaz çelik modeli ise 699 dolardan satışa sunulmuş. Lüks tutkunlarına hitap eden premium modelin fiyatı ise 799 dolar.

Huawei Mate S Berlin IFA 2015'te Tanıtıldı