iPhone'un İlk Prototipleri Ortaya Çıktı

iPhone'un İlk Prototipleri Ortaya Çıktı

Apple, eylül ayının herhangi bir gününde onuncu nesil iPhone modelini tanıtmaya hazırlanırken, 2007 yılında ilk model piyasaya sürülmeden önce şirketin bazı özellikleri denemek için kullandığı prototipler ortaya çıktı. 

Daha önce Apple'da Arayüz Müdürü olarak çalışan Ken Kocienda tarafından paylaşılan ve Wallabies olarak adlandırıldıklarını öğrendiğimiz prototipler, iPhone'a uzaktan yakından benzemiyorlar. Asıl tasarımın gizlenmesi için sağlam bir kasayla kaplanması sebebiyle böyle göründüklerini söyleyen Kocienda, o zamanlar Apple'ın yeni ürünleri için daha dikkatli olduğunu da belirtmiş oldu. Bugünlerde yeni telefonlara dair hergün başka bir sızıntı haberi görmek mümkün.

Her ne kadar, kalınca bir kasayla kaplanmış olsalar da ortadaki "home" tuşunun yerli yerinde olduğu görülebiliyor. Ken Kocienda, bu prototipleri sanal klavyeyi yaratmak için kullandığını söylerken, 2007 yılından bu yana, sadece 10 yıl içerisinde bir telefonun ne kadar değişmiş olabileceğini de göstermesi açısından yayınlanan bu fotoğraflar, başka bir önem arz ediyor. 

Bu prototiplerin kardeşi iPhone 8'in, eylül ayında yapılacak duyurunun ardından piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Kablosuz şarj, yüz tanıma kamerası, OLED ekran gibi birçok yenilikle gelmesi beklenen telefonun, uzun yıllar sonra iPhone tasarımında köklü bir değişiklik yapabileceği de konuşuluyor. 

iPhone 8'in En Net Görüntüleri!

iPhone 8'in Boyutu iPhone 7'den Büyük Olacak

iPhone 8'in 'Touch ID' Yeri Belli Oldu

YORUMLAR