İstanbul'da Teknoloji Lisesi Açıldı

İstanbul teknoloji lisesi

İstanbul Sancak tepede yeni açılan Teknoloji Lisesi, temelinde Anadolu Lisesi eğitimi ve müfredatını uygulayan bir eğitim kurumu.

Okul; dijital okur-yazarlık, kodlama, uygulama geliştirme, donanım, siber güvenlik ve proje yönetimi gibi dersleri eğitim yılına dağıtarak eğitim verecek. Lise resmi olarak 20 Eylül'de açılışını yaptı.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink), teknoloji eğitimi ağırlıklı bir eğitim tedrisatı izleyecek. Bu eğitim programı, öğrencilerin yaratıcılığını ve sosyal girişimcilik yeteneklerini de destekleyen birden fazla farklı dersi de kapsayacak.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Anadolu lisesi ders programlarına ek olarak; proje yönetimi, girişimcilik, ‘Java’ ile programlama, ‘C#’ ile programlama, ‘Python’, ‘Android Studio’ ile mobil uygulama geliştirme, donanım üretim yetkinlikleri, siber güvenlik, veri tabanı programlama, tasarım yetkinlikleri ve dijital okur-yazarlık gibi temel teknolojik eğitimleri de öğrencilere sunabilecek.

 Hürriyet gazetesine konuşan okulun yönetici Zeynep Dereli, öğrencilerin geleceğinin analiz edilerek hazırlanan ders programında, farklı teknolojik meslek gruplarında başarılı ve girişimci bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 

YORUMLAR