Lenovo Vibe X3 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Lenovo Vibe X3 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Lenovo’nun amiral gemisi sınıfı phableti Vibe X3, beklediğimiz gibi resmi olarak tanıtıldı. Vibe X serisinin üçüncü üyesi olarak karşımıza çıkan Vibe X3’ün bu yılın en iyi phabletleri arasında olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lenovo Vibe X3 Teknik Özellikleri:

Çinli akıllı telefon üreticisi Lenovo’nun Vibe X3 modelini 16 Kasım’da yani bugün tanıtacağını biliyorduk. Lenovo bir sürpriz yapmadı ve bizce bu yılın gözde telefonları arasına girecek yeni akıllısını duyurdu. Lenovo Vibe X3’ün en dikkat çeken özelliği ön hoparlör sistemi diyebiliriz. Hi-fi 3.0, ayrı hoparlör yükseltici, üç adet ses kesen mikrofon ile donatılan telefonun ses kalitesini görünen o ki tartışmayacağız. Telefonun teknik özelliklerinden söz etmek gerekirse; 5.5 inç full HD çözünürlük sunan ekrana sahip telefon kalbinde Snapdragon 808 (16GB modelde 8 çekirdek Mediatek işlemci bulunmakta) işlemci ve SensorHub yardımcı işlemciyi taşıyor. 2/3GB RAM seçenekleri bulunan telefonun arka yüzünde 13/21MP çift LED, çift ton flaş özellikli kamera, ön yüzündde 5/8MP kamera bulunuyor. Görünen o ki ülke ve depolama alanı seçeneklerine göre telefonun donanımı değişiklik gösterecek.

Arka panelinde parmak izi okuyucu taşıyan Lenovo Vibe X3’ün çok ince bir telefon olduğunu söylemek mümkün değil. 3600 mAh’lik bataryadan dolayı telefon 9.3mm kalınlığa ulaşmış. 16GB modeli satın almayı tercih ederseniz batarya 3400 mAh değerine, incelik te 8.7mm’ye düşüyor. Bu değerin de kabul edilebilir olduğunu söyleyemeyiz. Bataryanın Quick Charge 2.0 teknolojisini desteklediğini belirtelim.

Lenovo Vibe X3 Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

25 Kasım'da piyasaya giriş yapacak Lenovo Vibe X3’ün satış fiyatı tahmin edeceğiniz üzere depolama alanı ve bellek miktarına göre ayrılıyor. 2GB RAM’li 16GB depolama alanı sunan modeli satın almak isterseniz 300 dolar, 3GB RAM’li 32GB modeli satın almak isterseniz 400 dolar, 3GB RAM’li 64GB premium modeli satın almayı düşünürseniz 470 dolar ödemeniz gerekiyor.

YORUMLAR