Microsoft e-Posta Aldığımızda Bizi Şok Etmeye Hazırlanıyor

Microsoft e-Posta Aldığımızda Bizi Şok Etmeye Hazırlanıyor

Microsoft yakın bir gelecekte e-posta kullanıcılarını şok etmeye hazırlanıyor. Microsoft'un giyilebilir bilgisayarında bildirimler gerçekten elektrik akımıyla olacak.

Giyilebilir bilgisayar teknolojisinin hayata geçmesine çok az kaldı. Microsoft bu konuyla ilgili bir patent aldı bile. Microsoft’un aldığı patent, giyilebilir bilgisayarların bir e-posta ya da benzer bir ileti aldığında kullanıcısının vücuduna kısa aralıklarla elektrik dalgası göndermesiyle ilgili.

www.freepatentsonline.com adresinde rastlanılan ve Twitter’da paylaşılan patent Microsoft adına kayıtlı. Kullanıcının giyilebilir bilgisayara gelebilmesi muhtemel herhangi bir uyarıyı düşük bir elektrik akımıyla iletmek ilginç bir durum. Kullanıcılar bundan ne kadar memnun olurlar bilinmez ama çok yakında insan ırkının yarı internete bağlı, yarı canlı bir organizma olacağını var sayarsak fazla şikayet alacağını sanmıyorum.

Twitter’da @H0X0d adresinde detaylı olarak paylaşılan bu patentin hayata geçirilip geçirilmeyeceği henüz belli değil. Microsoft bu konuda bir açıklama da yapmadı zaten. Ancak patentin tüm özellikleri insanların yakın gelecekte teknolojiyle nasıl iç içe geçebileceğinin bir işareti olarak algılanabilir. 

Giyilebilir Bilgisayar, Pilates Bluzu ile Buluştu

Giyilebilir Cihazlar Neden Var?

Microsoft Giyilebilir Teknoloji Hololens'i Tanıttı

YORUMLAR