Milli Kodlama Eğitim Platformu Hackercan ile Tanışın

Milli Kodlama Eğitim Platformu Hackercan ile Tanışın

Çocukların yazılım öğrenmesine olanak veren milli kodlama eğitim platformu Hackercan başarılı bir proje olarak karşımıza çıktı. Hal böyleyken ülkemizde harika çalışmalar olduğunu sizlerle paylaşmak istedik. Kodlama öğrenmek isteyen çocukların ve genç yaştaki bireylerin, hayalindeki oyunu ya da hayalindeki mobil uygulamayı yapmaya adım attıkları bir yazılım olan Hackercan, oyun oynayarak kodlama becerilerini geliştirip sonrasında istediğin yazılım diline başlayabilmenize olanak tanıyor.

Kullanımı kolay kodlama arayüzü ve kodlama eğitimi referans ders kitabıyla fark yaratan Hackercan, studio sayesinde tasarladığınız bölümleri çözülmesi için arkadaşlarınızla ve dünyadaki Hackercan oyuncularıyla paylaşabilmenize imkan veriyor. Fakat en güzel tarafı ana dilde kodlama eğitimi almak olsa gerek. Hackercan, ülkemizde yaşayan ve programlama öğrenmek isteyen çocukları için, ana dilinde düşünüp ana dilinde kodlama mantığını öğrenmesi için milli kodlama eğitimi platformu olduğunu gerçek anlamda gösteriyor. Bu platformda, kodlamadan yardım konularına, ekranda gördüğünüz nesnelerin adına kadar her şeyi Türkçe bulabilirsiniz.

Öyle sanıyoruz ki referans kitabın ve uygulamanın dışında Hackercan bir video portalına da yakında sahip olacak. Böylelikle daha dinamik bir ortamda çocuklar kodlama eğitimine devam edebilecekler. Ayrıca, daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Hackercan internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

İlk ve Ortaöğretim Öğrencileri Kodlama Öğreten Scode Uygulamasını Geliştirdiler

YORUMLAR