Netflix'te Türkçe Dizi Kasırgası Başlıyor!

Netflix'te Türkçe Dizi Kasırgası Başlıyor!

Netflix, Türkiye platformundaki çeşitli içeriklere dair bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinlik esnasında, Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal yapımının imza aşamasını geçtiği de duyuruldu.

Etkinlikte adından çok söz ettiren Netflix dizi konseptleri kullanıldı. Mesela, Netflix yapımlarının öne çıkan tüm güçlü kadın karakterleri, İngiltere Buckingham Sarayı’nın yemek odası şeklinde tasarlanmış özel bir ortamda bir araya geldiler. Bu özel toplantıda, Netflix yöneticileri, gelecek yıl tüm dünyada 190’dan fazla ülkeden izlenebilecek olan ilk orijinal Türk yapımı için anlaşma imzalandığını da açıkladılar.

Aslında bu haber daha önce Netflix kurucu ve CEO’su Reed Hastings tarafından duyurulmuştu. Bu duyurudan 8 ay kadar sonra Netflix'in ilk orijinal Türk dizisi de yapılan bu etkinlikte resmiyet kazanmış oldu.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, kanada yayınlanacak olan ilk Türk yapımla ilgili olarak, "İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede bize güç katıyor. Netflix’in, bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

Netflix’in çekeceği ilk Türk orijinal yapımla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılmaya devam edecek.

YORUMLAR