ÖSYM Sınav Sonuçlarını ÖSYM Mobil ile Cebinizden Öğrenin

ÖSYM Sınav Sonuçlarını ÖSYM Mobil ile Cebinizden Öğrenin

ÖSYM sınav sonuçlarına erişmek isteyen mobil kullanıcılar, genellikle kurumun resmi sitesi içerisinde küçük bir ekranla dolanmakta büyük sıkıntılar yaşayabiliyorlardı. Dolayısıyla LYS, KPSS, ALES ve diğer ÖSYM sınavlarının sonuçlarına her an her yerden erişmek mümkün olmuyordu ve illa ki bir bilgisayara gerek duyuluyordu. Anlaşılan o ki ÖSYM bu durumun sonunda farkına vardı ve hem Android hem de iOS işletim sistemli mobil cihazlar için kendi resmi uygulamasını yayınladı.

Uygulamada ilk etapta sadece sınav sonuçları yer alıyor ancak yapılan açıklamalarda gelecek dönemlerde ÖSYM sisteminin pek çok diğer özelliğinin de uygulamaya ekleneceği belirtiliyor. Dolayısıyla sınav tarihlerini görme, aday bilgilerini inceleme ve yerleştirme sonuçları gibi diğer bilgiler de sonraki güncellemelerde sırasıyla ortaya çıkmaya başlayacaklar.

Resmi ÖSYM giriş bilgilerinizi girdikten sonra tek yapmanız gereken sınav sonuçlarınıza bakmak. İlerleyen sürümlerde bir defa giriş yapan kullanıcılara gerekli bilgilerin bildirim olarak da sunulacağı yine belirtilenler arasında. Tabii ki TC vatandaşlarının haricinde yabancı uyruklu kişilerin de sonuçlarını görebilmeleri için gereken destek uygulamada sunuluyor.

Uygulamanın her iki mobil platformdaki versiyonu da çok parlak bir tasarım düzenine sahip değil ancak iş görecek şekilde gereken bilgilere ulaşılabildiğini de belirtelim. Zaten uygulamayı yükleyenlerin pek de tasarıma bakacaklarını sanmıyoruz.

Eğer ÖSYM Android ve ÖSYM iPhone uygulamalarını indirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR