Samsung, Galaxy S6 Edge'in Ekranını Daha Kullanılabilir ve İşlevsel Yapmaya Çalışıyor

Samsung, Galaxy S6 Edge'in Ekranını Daha Kullanılabilir ve İşlevsel Yapmaya Çalışıyor

Samsung Galaxy S6 Edge tasarımıyla dikkat çeken bir akıllı telefon oldu. Ancak Galaxy S6 Edge ekran kullanımı çok fazla bir avantaj sağlamıyordu.

Samsung bir süredir eğimli ekran kullanımını maksimum seviye çıkarmak için bazı çalışmalar yapıyordu. İşte Samsung Galaxy S6 Edge'in Eğimli Ekran Uygulamaları haberimizde bu çalışmalardan bahsetmiştik. Bu uygulamalar kullanıcılar tarafından telefonlara yüklense de çok fazla bir kullanım avantajı kazandırmadı.

Samsung bu duruma yeni bir arayüz tasarlayarak el koyacak. Samsung Galaxy S6 Edge telefonların uygulama kontrollerini ve çeşitli bildirimleri eğimli ekranın üzerine taşıyarak ana ekrandan ayrı bir şekilde kullanımını sağlayacak. Bu proje Samsung’u bir süredir meşgul ediyor, ancak henüz ortaya elle tutulur bir örnek çıkmış değil. Bu proje, Samsung Galaxy S6 Edge ekranının yeni bir güncellemeyle çoklu işlem yapabilecek hale gelmesi gerektiriiyor.

Samsung bu konuya titizlikle eğildiğini Techradar web sitesinde açıklamış. Samsung’un Galaxy S6 Edge ekranının çok yakında işlevsel ve daha çok uygulamaya hizmet edebileceğinin mümkün olacağını savunuyor. Bakalım önümüzdeki aylarda bu konuyla ilgili nasıl haberler gelecek. 

Samsung'un Galaxy S6 Edge Pişmanlığı

Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

YORUMLAR