Spotify Kuruluş Hikayesi Televizyon Dizisine Dönüşecek

Birçok kişi tarafından tanınan girişimlerin veya girişimcilerin biyografik hikayelerinin televizyon ile buluştuğuna çoğu zaman şahit olabilirsiniz. Facebook, Steve jobs ve diğer birçok kişinin hikayeleri daha önceleri televizyonda kendisine yer bulmuştu. Sıra Spotify platformunda.

Bildiğiniz üzere müzik endüstrisi son derece büyük ve karmaşık bir yapıya sahip. Spotify şirketi tüm bu müzik endüstrisi ekipmanlarına kafa tutarak yepyeni bir platforma dönüşmeyi başardı. Yellow Bird UK, bu hikayeyi dizi haline getiriyor.

Spotify kuruluş hikayesi cezbedici olacak

Zorlu hayat hikayelerinin başarıya dönüşmesi hepimizin ilgisini çeken konular içerisinde yer alıyor. Bu dizide de müzik firmalarına kafa tutan gizemli bir girişimin nasıl ortaya çıktığı anlatılacak.

Elbette hikayede sadece Spotify platformu olmayacak. Aynı zamanda şirketin Apple Müzik ile olan rekabeti de burada bahsedilen konular içerisinde yer alacak. Bu dizi için Spotify Untold kitabı temel alınacak gibi görünüyor. Ayrıca dizide Steve Jobs karakterine de yer verilmesi planlanıyor.

Dizinin yapımcı koltuğuna Berna Levin geçecek ve ciddi bir iş başaracak gibi görünüyor. Bu platform zamanın en büyük ve en şaşırtıcı teknolojik patlamalarından birisini başararak bir diziye konu oldu. Peki sizce de Spotify kuruluş hikayesini anlatan bu dizi televizyonseverler tarafından beğenilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.