Star Wars: Tie Fighter ile Olaylara Bir de İmparatorluğun Gözünden Bakın

Star Wars: Tie Fighter ile Olaylara Bir de İmparatorluğun Gözünden Bakın

Star Wars: The Force Awakens sinemalara gelmeden hakkında çok konuşulan bir film oldu. Ancak Star Wars: Tie Fighter ile ilk defa Star Wars evreni ile ilgili farklı bir bakış açısı ve yorumla karşı karşıyayız.

 Paul Johnson tarafından gerçekleştirilen kısa animasyon, 80’lerin anime çizgi film karakteristikleri kullanılarak tasarlanmış. Star Wars evrenine tamamen imparatorluğun gözünden bakan kısa film, oldukça detaylı ve son derece güzel kurgulanmış. Star Wars fanları filmin Disney Stüdyoları tarafından değerlendirilip uzun metrajlı bir çalışma olarak sinemalarda gösterilmesini talep etmeye başladılar bile.

Çalışmanın adı Star Wars değil. Ancak logo karakteristikleri değiştirilmeden TIE FIGHTER olarak çalışılmış. Kısaca Star Wars: TIE FIGHTER olarak kurgulanmış. Animasyonda şimdiye kadar hiçbir Star Wars serisinde görmediğimiz detaylar var. Tie Fighter ve X-Wing savaş gemilerinin kontrollerinin detayları ise gerçekten etkileyici bir biçimde tasarlanıp, çalışılmış. Cumhuriyetçiler ve imparatorluk arasındaki muazzam bir savaşı anlatan animasyon, imparatorluğun gözünden savaşa yaklaşmış ve olanı biteni tamamen bu bakış açısıyla yorumlamış

Sizi 7 dakikalık muhteşem videoyla baş başa bırakalım.

Boeing, Star Wars Tarzı Savunma Kalkanları Geliştirecek

Tam Fonksiyonel TRON Motosikleti Açık Artırmada

George Lucas Yeni Star Wars Fragmanını Neden Seyretmiyor?

YORUMLAR