Telefon Bağımlılığından Kurtulmak İsteyenler için DistractaGone Geliyor

Telefon Bağımlılığından Kurtulmak İsteyenler için DistractaGone Geliyor

Akıllı telefonlar çıktığı günden bu yana hayatlarımızı domine ediyor. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre insanlar günde 4.7 saatlerini akıllı telefonlarına ayırıyor ve çevresinde herhangi bir cihaz çalışmadan yapamıyorlar. Kısacası vaktimizin çoğunu bu cihazlarda heba ediyoruz ve buna bir çözüm gerekiyor: DistractaGone

DistractaGone'a kısaca akıllı kutu diyebiliriz. Üreticileri bizleri telefon bağımlılığından kurtarabileceklerini iddia ediyorlar. Çözümü ise kişinin otokontrolü ve eksiklik hissinin önüne geçmekte bulmuşlar. Çalışma mantığı da bizi zorlayacak cinsten diyebilirim. Bir arkadaş grubunuzla oturmuş sohbet etmek istiyorsanız DistractaGone'u alıyor ve elinizdeki telefonları bunun içine koyuyorsunuz. Daha sonra belirli bir süre belirliyor ve kutuyu kilitliyorsunuz. O süre dolana kadar kutuyu açmanız imkansız ve akıllı cihazınızdan uzaklaşmanız gerekiyor. 

Kickstarter üzerinde proje olarak sunulan Distractagone çıkış yapmak için kullanıcıların desteğini bekliyor. Eğer siz de destek olmak isterseniz ürünün Kickstarter sayfasını ziyaret edebilir ve dilerseniz bağışta bulunabilirsiniz. Çıkış yapmak için 40.000 euro'ya ihtiyacı olan ürünün henüz 27 günlük yolu var ve 4.000 euro'sunu şimdiden toplamış. Bakalım bu süre dolunca amacına ulaşabilecek mi?

Milli Kodlama Eğitim Platformu Hackercan ile Tanışın

YORUMLAR