Tesla Şimdi de Evlere Pil Takmaya Hazırlanıyor

Tesla Şimdi de Evlere Pil Takmaya Hazırlanıyor

Elon Musk’ın bir süredir üzerinde çalıştığı sürdürülebilir ve dönüştürülebilir güneş enerjisi projeleri Tesla Home Battery ile meyvesini verdi. Bütün Tesla projelerinin bir anda ortaya çıkması ve hemen hayata uygulanabilmesi avantajı insanın yüzünü güldürüyor.Elektrik faturalarının hayatınızdan çıkmasını ister miydiniz? Buna hayır diyebilecek bir tek kişi bile olduğunu sanmıyorum. Elektrik dağıtım şirketleri dışında. Elon Musk ve yaratıcı şirketi Tesla, güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilen son derece pratik ve yer kaplamayan bir sistemi tanıttı.

Tesla Home Battery sistemi evlerin çatılarına yerleştirilen özel alaşımlı ve elektronik devrelerden oluşan güneş panelleri ve bunun bağlı olacağı bir trafo sayesinde yıllarca bedava enerji sunuyor. Takıp sökülmesi, bir yerden bir yere taşınması son derece kolay olan sistem çok pahalı da olmayacak. Ancak şu anda montaj fiyatı net değil.

Elektrik kesintilerinden, düşük ve dalgalı voltajdan, daha da ötesi her ay canımızı yakan faturalardan kurtulmak için ilaç gibi bir sistem Tesla Home Battery. Evin metrekare ölçümlemesiyle doğru orantılı yapılan bir analiz ve sonrasında hemen montajı yapılabilen sistem son derece çevre dostu ve görüntü kirliliği de yaratmıyor. 

Tesla Neden Apple Watch Yerine Android Bir Cihaz Seçti?

Tesla'dan Model S İçin Eşi Görülmemiş Kontrol Paneli

Tesla P85D'nin Deli Modu İnsanı Gerçekten Deli Ediyor

YORUMLAR