Turkcell Yeni Akıllı Telefonu MaxiPLUS5'i Tanıttı

Turkcell Yeni Akıllı Telefonu MaxiPLUS5'i Tanıttı

Turkcell, ZTE isimli telefon üreticisi ile birlikte hazırladığı MaxiPLUS5 isimli akıllı telefonunu tanıttı.

Antalya’da düzenlenen bir etkinlikle yeni akıllı telefonunu tanıtan Turkcell, müşterilerinin halihazırdaki tarifelerine ek olarak 5 TL’den başlayan fiyatlarla yeni bir akıllı telefona sahip olmalarını ya da onların akıllı telefona terfi etmelerini sağlayacak.

Turkcell MaxiPLUS5 akıllı telefonun özelliklerine hemen bakmak istersek, öncelikle ürünün Android Ice Cream Sandwich 4.0 ile geleceğini söylemeliyiz. 3.5 inçlik 320x480 piksel çoklu dokunmatik LCD IPS ekran özelliklerine sahip ürün güneş ışığı altında daha iyi bir performans ortaya koyabiliyor. Cihazın kalbinde ise Qualcomm tarafından üretilen 800 MHz’lik bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciyse ise 512 MB’lık bir ara bellek birimi eşlik ediyor. Telefon 4 GB dahili bellek ile gelirken, bu bellek mikro SD kartlar vasıtasıyla 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor. 120 gramlık bir ağırlığı bulunan MaxiPLUS5, HSDPA, 3G, GPS, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı teknolojilerine sahip. Cihazda yer verilen kameranın otomatik odaklanma özelliğine sahip 5 MP’lik olduğunu ve video kaydı da yapabildiğini ekleyelim. 1400 mAh li-ion türü pil kullanan bu yeni Turkcell akıllı telefon, 200 saate varan bekleme süresi vadediyor.

Tüm bunların yanı sıra ürünü alan kullanıcılara Turkcell tarafından bir yıl ücretsiz Turkcell TV ve kırk iki TV kanalı sunulacak. Cihazın getirdiği bir başka yenilik ise, Mobil Asistan isimli uygulama. İlk kez MaxiPLUS5 ile gelen bu özellik, fatura ve bakiye bilgisi, hava durumu ya da en yakın eczane gibi kişinin hızlı bir şekilde ve herhangi bir anda ulaşmak isteyebileceği erişim yeteneklerine sahip.

Akıllı Cevap isimli uygulama da MaxiPLUS5 ile gelen bir diğer yenilik. Bu uygulama ile gelen aramayı telefonu ters çevirerek sessize alabilir veya arayan kişiye önceden hazırladığınız bir kısa mesajın otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Turkcell, MaxiPLUS5 ile beraber farklı bir hizmeti de kullanıcılarıyla buluşturacak. Söz konusu hizmet, ürünün kutusuyla birlikte gelecek buzdolabı “magnet”leriyle ilgili olan NFC Magnet. İsminde NFC geçiyor olsa da NFC yani yakın saha iletişimi özelliği olmayan cihaz, beraberinde gelen “magnet”leri okuyarak “Mobil Sipariş” servisini devreye sokabiliyor. Aygaz ve Burger King gibi popüler markaların yer aldığı şimdilik birkaç firma ile bu özelliği devreye sokan Turkcell, MaxiPLUS5 kullanıcıların gönlünü çeleceğe benziyor.

MaxiPLUS 5 edinebilmek için ödenmesi gereken ücret Turkcell tarafından şu şekilde açıklanıyor:

“Turkcell’liler, T serinin yeni üyesi Turkcell MaxiPLUS5’e 24 ay boyunca tarifesine ek ayda 5 ila 26 TL arasında fiyatlarla sahip olabilecek. Üstelik ilk 3 ay boyunca 250MB internet ve 1 yıllık Turkcell TV Standart Paket hediye. Kurumsal hat sahipleri de 24 ay boyunca tarifesine ek ayda 5 ila 13 TLarasında fiyatlarla Turkcell MaxiPLUS5’e terfi edebilecek. Dileyenler Turkcell MaxiPLUS5’e 549TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Turkcell akıllı telefonu olmayan Hazır Kart'lıları da unutmadı. Hazır Kart’lılar Turkcell MaxiPLUS5’i, ayda sadece 24 TL’ye 24 ay taksitle satın alabilecek. Üstelik 1 yıl boyunca, her ay 250 MB internet, sınırsız Facebook ve Turkcell TV Standart paketleriyle birlikte.”

YORUMLAR