U Şekline Sahip Dünyanın İlk Kliması

Midea Group, kurulum sorunlarını tamamen bitiren bir klima üretti. Bu şirket tarafından tanıtılan dünyanın ilk U şeklinde kliması, yukarı doğru açılan pencerelere kolaylıkla yerleştirilebilir.

Sıcak havalarda insanlar bunaldığında klimaları mutlaka kullanır. Fakat alınan klimaların kurulum süreçleri herkes için büyük bir işkenceye haline gelebiliyor.

Midea Group, kurulum sorunlarını tamamen bitiren bir klima üretti. Bu şirket tarafından tanıtılan dünyanın ilk U şeklinde kliması, yukarı doğru açılan pencerelere kolaylıkla yerleştirilebilir. Pencerenin hemene pervazında bulunan klimanın, dış ünitesi ile odanın ısının ayarlanmasını sağlayan kısmı bir bütün.

Yeni tür klimalar daha az enerji harcıyor

U şekline sahip klima, geleneksel klimalardan daha sessiz ve daha az enerji kullanıyor. Bu klimaların kullanımı ise diğer bütün klimalardan çok daha farklı. Pencerenin hemen pervazına yerleştirilebilen klima, basitçe gerçekleştirilen kurulumdan sonra kullanılabilir.

Şirket, u şeklinde klimasını IndieGoGo üzerinden açtığı bağış kampanyası ile üretime sundu. Bu klima için 1.3 milyon dolardan fazla bütçe toplayan kuruluş, ilk hedefleri olan 20.000 doların katbekat fazlasını topladı.

Kuruluş, IndieGoGo üzerinden siparişini aldığı klimaların üretimine başladı bile. Bu kuruluş, IndieGoGo üzerinden 29 Mart tarihine kadar sipariş almaya devam ediyor. Daha sonra sipariş alımı tamamen durdurulacak. Sizce bu tür klimalar, dünya genelinde yaygınlaşabilir mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR