Whatsapp Artık Yazı Fontlarını İtalik ve Kalın Harfler Yapmamıza İzin Veriyor

Whatsapp Artık Yazı Fontlarını İtalik ve Kalın Harfler Yapmamıza İzin Veriyor

WhatsApp beta güncellemsi artık yazı fontlarını italik ve kalın harfler yapmamıza izin verecek. WhatsApp’ın son güncellemeleri ufak tefek değişikliklermiş gibi görünse de kümülatif olarak uygulamanın oldukça değişiklik yaşadığı gözden kaçmıyor.

En son PDF dokümanlarının paylaşımına izin veren WhatsApp, yeni beta sürüm güncellemesiyle mesajlarımızı yazarken kalın ve italik karakterler kullanmamıza izin verecek. Bu durum çok radikal bir güncelleme değil elbette ancak zaman içinde önemli kelimelerin altını çizmemiz için işlevsel olabileceği kesin.

WhatsApp yeni güncellemesinde ne değişiyor?

İki adet yıldız işareti arasına (*) alacağınız her hangi bir kelime ya da cümle kalın karakterlere dönüşebilirken, yine iki adet alt çizgi (_) arasına alınan yazılar da italik olabilecekler. Aslında kullananlar bilir, bu yöntem Google+ için hala kullanılan bir yöntem yani çok yeni bir algoritma değil. WhatsApp’ın hemen her ay yeni bir güncellemeyle bir adım ilerliyor olması hızlı mesajlaşma uygulamaları arasında özellikli bir altyapı üzerinde çalıştığının bir işareti.

Yeni güncelleme 2.12.535 sürümüyle beraber WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. Uygulama sürüm numarasını arada sırada kontrol etmeyi unutmayın. Bu güncelleme henüz beta aşamasında. 

YORUMLAR