WhatsApp'ı Artık Firefox ve Opera'da da Kullanabileceksiniz

WhatsApp'ı Artık Firefox ve Opera'da da Kullanabileceksiniz

Eğer bilgisayarda WhatsApp kullanma konusunda Google Chrome ihtiyacınızı karşılamıyorsa sizin için güzel bir haberimiz var. Hatırlanacağı üzere WhatsApp kısa bir süre önce WhatsApp'ı bilgisayarlarımızda kullanmamıza imkan veren WhatsApp Web serivisini hizmete açmıştı. Bu servis sayesinde Google Chrome tarayıcımız üzerinden WhatsApp yazışmalarımızı görebiliyor, arkadaş listemizdeki kişilere mesaj gönderebiliyorduk. Fakat WhatsApp'ın tarayıcı üzerinde çalışan bu web hizmeti sadece Google Chrome internet tarayıcısını destekliyordu. Hal böyle olunca Google Chrome kullanmayan bilgisayar kullanıcıları WhatsApp Web'den faydalanamamaktaydı.

WhatsApp firması yaptığı yeni duyuru ile artık Mozilla Firefox ve Opera tarayıcılarımızda da WhatsApp Web'i kullanabilmemizin mümkün olduğunu açıkladı. Sistem aynı Google Chrome'da olduğu gibi çalışmakta. WhatsApp Web arayüzünü açtığınızda telefonunuzdan bir barkod okutarak mobil WhatsApp uygulamanızı ve bilgisayarınızdaki WhatsApp Web servisini eşleştiriyorsunuz ve bilgisayarınızda WhatsApp kullanmaya başlıyorsunuz. Bu adımdan sonra Firefox ve Opera tarayıcılarınız üzerinden WhatsApp arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızla yazışmaya ve mesaj bildirimleri almaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web servisine bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz:

WhatsApp Web'i bilgisayarınızda kullanabilmeniz için akıllı telefonunuzda da WhatsApp'ın son sürümünün yüklü olması gerekiyor. WhatsApp'ın en güncel versiyonunu indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Firefox ve Opera'nın en güncel sürümlerini bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR