Windows Phone ile WhatsApp Sesli Arama Özelliği için Uygulamanızı Güncelleyin!

Windows Phone ile WhatsApp Sesli Arama Özelliği için Uygulamanızı Güncelleyin!

Beklenen vakit sonunda geldi! Aylardır haberlerde de duyurduğumuz WhatsApp sesli arama özelliği sonunda Windows Phone cihazına ulaştı. Kullanıcıların tamamına ulaşmayan demo sürümü ile sesli arama özelliğini deneyen WhatsApp, bu aşama içerisinde ciddi bir bağlantı problemi yaşıyordu. Ancak, şu an Windows Phone kullanıcılarının tümüne sunuluyor. Birçok sorunu geride bırakarak uzun süredir beklenen bu özellik sonunda akıcı bir şekilde çalışır. Biz de bunu sizin için birebir test etmek için kendi sesli aramamızı gerçekleştirdik.

Üstelik, yeni gelen güncelleme sadece bu özellik ile yetinmiyor. Artık sesli mesaj göndermeniz de mümkün. Her iki özellik de uzun zamandır diğer platformlarda etkin bir şekilde kullanılıyorken Windows Phone kullanıcıları, tabiri caizse, yedek kulübesinde bekleyen oyuncular gibiydi. Bir Lumia 920 kullanıcısı olarak ben de bu durumdan rahatsızdım, ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte özelliğin performansını değerlendirmek için Video Editörümüz Serin Üçer ile bir arama gerçekleştirdik. Şunu söylemeliyim: Normal bir telefon konuşmasından farkı olmayan bir ses kalitesi ve aktarım hızı mevcuttu!

Bu özelliklere kavuşmanız için yapmanız gereken işlem elbette uygulamanızı güncellemek olacak. Sesli arama özelliği ve sesli mesaj aktarımı için gerekli olan güncellemenin boyutu 14 MB. Kablosuz bir ağa bağlı değilseniz hücresel bağlantınızı da çok zedelemeyecek olan bu paketi isterseniz uygulşamanın kendi içerisinden gerçekleştirebilirsiniz, ama aşağıdaki butona tıklayıp güncellemeye ulaşmanız da mümkün.

Whatsapp Mesajları İçerisinde Arama Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

YORUMLAR