Yapay Zeka Destekli Hürriyet Projeland Tanıtıldı

Hürriyet Projeland

Yakın zaman önce Türkiye’de faaliyete başlayan Projeland, yeni ev almak isteyen herkesi sevindirecek özellikleriyle yayın hayatına başladı.

Hürriyet Emlak ile birçok ülkede faaliyet gösteren Homsters arasında imzalanan anlaşma neticesinde açılan Hürriyet Projeland, birçok farklı özelliğiyle dikkat çekti.  

Andrew Olejnik Homsters

Yeni konut projelerini tek çatı altında toplama ve projeler hakkında detaylı bilgiler hazırlama amacıyla Şubat 2018 itibarıyla faaliyete geçen Hürriyet Projeland, zengin içeriğiyle dikkatleri çekti. Projelere dair sadece teknik detayları sunmakla kalmayan Projeland, projelerin 360 görselleri, inşaat görselleri, 3D görselleri, inceleme videoları, tanıtım yazıları, kampanya haberleri gibi detayları da kullanıcıya ulaştırmayı başladı.

Bugüne kadar Türkiye’nin birçok noktasında yer alan konut projeleriyle ilgili detaylı bilgileri merak edenlere ulaştırmayı başaran yeni girişim, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan kimi projelere de yer vererek, kullanıcılarına önemli bir konut yelpazesi sunmaktan geri kalmadı.

Yapay Zeka Destekli Konut Önerisi

Bünyesinde sadece projelere dair detayları barındırmakla yetinmeyen Projeland, kendi imkanlarıyla geliştirdiği yapay zeka yazılımını da sisteme dahil etti. Kullanıcıların davranışlarını analiz eden yapay zeka sistemiyle birlikte tanıtım sayfalarında gezinen kişilere daha iyi önerilerde bulunan Projeland, yapay zeka ile birlikte kullanıcıları istedikleri evlere ulaştırdıklarını belirtti.

Homsters CEO'su Andrew Olejnik konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Son kullanıcının en güvenilir hizmeti aldığı bir platform olacağız. Tüm projeler hakkında en güvenilir ve sürekli güncellenen bilgileri tek bir yerden sağlayabilmek için önemli yatırımlar yapıyoruz" dedi.

Ev alıcıların çok bilinçli olduğuna dikkat çeken Olejnik şöyle devam etti: "Her kullanıcının tercihi hakkında çok fazla bilgi topluyoruz. Kullanıcıların ne istediklerini ve neleri aradıklarını anlamamız, inşaat şirketlerinin de müşterilerine en uygun önerileri hazırlamalarına ve konut projelerini çok daha hızlı satmalarına yardımcı oluyor. Sektörde bu liderliği ele almak için küçük adımlarla başladık, hâlâ yapacak çok işimiz var."

Hürriyet Projeland’in yeni bir iş modeli sunduğunu ifade eden Olejnik, "Şirketler, sadece projeleriyle ilgilenen konut alıcılarını bularak onlara yönlendirdiğimizde bize ödeme yapıyorlar. Ev alıcılarına doğru bilgileri vermemiz bu nedenle önem kazanıyor, proje bilgilerine hakim olan müşterilerin ilgili projelerden alım gerçekleştirme olasılıkları çok daha artıyor. Bu sayede hem müşteriler hem de inşaat firmaları süreçten karlı çıkıyor. Ev alıcıları aradıkları evi daha rahat ve hızlı buluyor; inşaat şirketleri ise en kaliteli ve doğru müşteri talepleriyle buluşmuş oluyor.” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Projeland Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Bozay ise “Bizim iş modelimizde farklı olarak müşterilerden gelen proje talep formları inşaat firmalarına gitmeden önce bizim tarafımızdan doğrulanıyor. Dolayısıyla da aslında pazarlama harcamalarının satışa dönüşme oranlarında artış sağlamış oluyoruz. Bu hem konut projelerinin çok hızlı satılmasını hem de pazarlama bütçelerinin verimliliğinde çok ciddi anlamda bir iyileşme sağlamış oldu” şeklinde konuştu.