Yeni iPhone'dan İlk Görüntüler Sızdı

iPhone SE 2

Yakın zaman sonra duyurulacağı söylenen ucuz yollu yeni iPhone modeli iPhone SE 2 için ilk görseller sızdırıldı.

Yeni modelin üretildiği fabrikada çalışan bir işçi tarafından sızdırıldığı iddia edilen görüntülerde, telefona dair kimi detaylar ortaya çıktı.

Mayıs ya da haziran ayı içerisinde tanıtılacağı söylenen iPhone SE 2 modeline dair ortaya çıkan ilk söylentilerde, telefonun cam kasa ve kablosuz şarj gibi özellikler barındıracağı belirtilmişti. İkinci nesil SE modeli olarak adlandırılan akıllı telefonun, iPhone 7’de kullanılan işlemciyi kullanacağı, düşük donanımsal özelliklerine rağmen fiyatıyla kullanıcıları kendisine çekmeyi başaracağı kaydedilmişti. Face ID gibi lüks özellikleri barındırmayacağı söylenen iPhone SE 2’ye dair yapılan ilk haberlerde kulaklık girişine de yer verilmeyeceği bilgisine yer vermişti.

Bugün itibarıyla yayınlanan görsellerde telefonun cam kasa kullandığı net olurken görülürken, dikkat çeken bir diğer ayrıntıysa kulaklık girişi oldu. Tasarım olarak bir önceki SE modeline oldukça yakın tercihlerde bulunulduğu görülürken, 4-inch ekran direkt olarak dikkatleri çekti. Henüz Apple tarafından iPhone SE 2 için resmi açıklama yapılmadığı için görseldeki telefonun gerçek olup olmadığı öğrenilemezken, oldukça gerçekçi duran bu telefonun, gerçekten sızdırılmış olabileceği konuşulmaya başlandı.