Baldur's Gate II

Baldur's Gate II

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 89
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Beamdog

Baldur's Gate II derin bir hikayeye sahip olan bir rol yapma oyunu klasiğidir

Baldur's Gate II 2000'li yılların başında bilgisayarlarımızda oynadığımız RPG klasiğini mobil cihazlara taşıyan bir rol yapma oyunudur.

Beamdog firması tarafından Baldur's Gate II: Enhanced Edition adıyla yenilenen ve günümüz teknolojisiyle uyumlu hale getirilen Baldur's Gate II, ilk olarak bilgisayar ve iOS işletim sistemini kullanan cihazlar için çıkış yapmıştı. Aradan geçen zamanın ardından Baldur's Gate II: Enhanced Edition Android işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için de resmi olarak yayınlandı ve oyuncuların beğenisine sunuldu.

Baldur's Gate II'de ilk oyunun hikayesinin bitmesinin hemen ardından yeni hikayemiz başlıyor. Oyunun ana kahramanı olan Gorion's Ward gizemli bir mirasa sahiptir. Bu miras nedeniyle Gorion's Ward Jon Irenicus adlı büyücünün dikkatini çekmiş ve kahramanımız Irenicus tarafından kaçırılarak bir kaleye hapsedilmiştir. Bu süre boyunca büyük işkencelere maruz kalan Gorion's Ward bu kaleden kaçmak zorundadır. Bizim de oyundaki maceramız Gorion's Ward'ın kaçış hikayesiyle başlıyor.

Baldur's Gate II'de ana kahramanımız içerisinde büyük şeytani güçlerin mirasını taşımaktadır. Bu nedenle oyunda alacağımız kararlar onun iyi veya şeytani bir kahraman olup olamayacağını belirliyor.

Baldur's Gate II'nin mobil versiyonu Baldur's Gate II'nin orjinal versiyonunun yanısıra oyun için sonradan yayınlanmış ek paketleri de içermekte. HD ekranlarla uyumlu hale getirilmiş grafikler ve benzersiz bir macera Baldur's Gate II'de sizleri beklemekte.