French's World

French's World

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 501
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DL Pro Composer

French's World ilk bakışta Super Mario'ya olan benzerliğiyle dikkat çeken keyifli ve ücretsiz olarak sunulan bir platform oyunudur.

French’s World ilk bakışta Super Mario’ya olan benzerliğiyle dikkat çeken bir platform oyunudur. Taklit gibi görünse de en az Mario kadar heyecanlı olmayı başarabiliyor. Oyunda pos bıyıklı bir fransızı kontrol ediyoruz. Amacımız ise düşmanlara yakalanmadan puanları toplayıp bölümleri bitirmek.

Oyunda 3 farklı dünya tasarımı mevcut. Bu dünyaların her birinin farklı özlelikleri var. Ekranın sol ve sağ tarafında bulunan ve eski Atari kontrolörlerini anımsatan yapıya sahip olan butonları kullanarak karakterimizi yönetiyoruz. 78 bölüm sunan oyunda zorluk seviyesi iyi ayarlanmış. İlk bölümler görece olarak daha basitken ilerleyen bölümler daha fazla dikkat gerektiriyor.

Bölüm tasarımları gerçekten Super Mario’yu anımsatıyor. Parçalanabilen kutular, bonuslar, et yiyen bitkiler, sudan zıplayan canlılar Mario‘dan direkt olarak alınmış öğeler. Grafikler ortalama düzeyde. Retro tarzı değil, daha modern fakat çok da mükemmel denemez. Çocukların seveceği türden diyelim kısaca. Fakat bu demek değildir ki yetişkinler oynayamaz. French’s World her yaştan oyunsever tarafından oynanabilecek oyunlardan biri üstelik tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.