Hammer Quest

Hammer Quest

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 290
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Albin Falk

Sınırsız koşu oyunları furyasına eklenen Hammer Quest, bu sefer eli balyozlu bir cengaverin kontrolsüz deparını konu alıyor.

Temple Run benzeri sonsuz koşu oyunlarından hoşlanıyorsanız bir de Hammer Quest'i deneyin. Sebebini bilmesek de şehirden aceleyle çıkmak isteyen eli balyozlu demircimizin macerasında onu kovalayan rahatsızlık verici bir goril yok. Üstüne üstlük elindeki balyoz ile etrafındaki kutuları paramparça edip para toplayabiliyor da. Yine her sınırsız koşu oynunda olduğu gibi gaz pedalına kaya oturtulmuş bir araba gibi durmaksızın koşan bir adamın aptala bağlayan bir kahramanın önündeki engellere çarpmaması için reflekslerinizi zorlamanız gerekiyor. Bir nevi "dikkat et evladım" diyen yaşlı teyzesiniz. Adam bu kadar moloz olunca elden başka ne gelir?

Hammer Quest, sonsuz koşu oyunlarını ortaçağ ambiyasına sokuyor. Karşılaştığınız yolda dönemin tarihsel kent dokularından tutun ahşap tasarım köprüler, akarsular ve tepelerden uvarlanan kayalar var. Şehir dışı patikadan devam ettiğiniz yoldan maden ocaklarına uzanan farklı ortamlar var. Elinizdeki balyozla kutuları parçalayıp puanlar kazanıyorsunuz demiştim ancak zamanlamayı tutturamazsanız kahramanınız kutulara çarpıp yara alıyor. Belli bir tahamül seviyesi olan kahraman, bölüm aralarında satılan zırhlar sayesinde daha dayanıklı hale geliyor. Ne var ki üstünüze kayalar devrildiğinde veya lavın içine düştüğünüzde bunların hepsi nafile.

Koşu oyunlarını seviyorsanız ve Temple Run'a alternatif arıyorsanız Hammer Quest denemeye değer.