ReadMe!

ReadMe!

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 123
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DiAvisoo

ReadMe!, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir e-kitap okuma uygulamasıdır.

ReadMe!, Android cihazlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir e-kitap okuma uygulamasıdır. Biliyorsunuz ki artık teknolojik araçlar günlük hayatımızda kullandığımız pek çok şeyin yerini alıyorlar.

Kitaplar da buna dahil elbette ki. Artık yanımızda koca koca ağır kitapları taşımak zorunda kalmadan tablet ya da telefonlarımızdan kitap okuma şansına sahibiz. Bunu da epub okuyucu uygulamalara borçluyuz.

ReadMe! de güzel ve farklı bir e-kitap okuma uygulaması. Uygulama sadece size bir okuyucu sunmuyor, bunu çok daha farklı ve kullanışlı bir şekilde yapıyor. Bunun için kullandığı sistemin adı ise Spritz.

Spritz, çok daha hızlı ve rahat okuyabilmemiz için yeni geliştirilmiş bir sistem. Bu sistemde siz bir yazıyı okurken gözlerinizi hareket ettirmiyorsunuz, fakat kelimeler tek tek gözünüzün önüne geliyor.

Yani bir makaleyi ya da yazıyı okurken Spritz kelimenin Optik Tanıma Noktası denen bir noktasını buluyor, oradaki harfi kırmızı yapıyor ve o kelimeyi karşınıza çıkarıyor. Ardından da bir sonraki kelimeyi. Böylece belli bir hızda kelimeler üstüste karşınıza çıkıyor ve siz de gözünüzü hareket ettirmeden yazıyı okuyabiliyorsunuz.

Spritz sistemi ile bir yazıyı okuyacağınız zaman kelimelerin çıkma hızını da istediğiniz yavaşlıkta ya da hızlılıkta ayarlayabiliyorsunuz. Böylece isterseniz hızlı okuma yapabiliyorsunuz isterseniz de okumanın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Bu uygulama da size yazıları Spritz ile okuma rahatlığını sunuyor. Uygulamaya giriş yapmadan dakikada 450 kelimeye kadar hızı yükseltebiliyor, eğer üye olursanız bunu dakikada 1000 kelimeye kadar yükseltebiliyorsunuz.

Uygulama size bookmark sistemi de sunuyor, istediğiniz sayıda nerede olursanız olun bookmark oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama sayfaları otomatik olarak çeviriyor. Kendi kitaplarınızı da ekleyip okuyabildiğiniz uygulamada farklı renk temaları da mevcut.

Eğer siz de hızlı bir şekilde kitap okumak istiyorsanız bu uygulamayı tavsiye ediyorum.