Remind

Remind

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 196
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici remind101

Remind uygulaması ile Android cihazlarınızdan öğrencilerinize ve velilerinize kolayca erişebiliyorsunuz.

Remind uygulaması, Android işletim sistemli mobil cihazlar kullanan öğretmenler, öğrenciler ve veliler için hazırlanmış bir iletişim uygulaması ve ücretsiz olarak sunuluyor. Hem kolay kullanımı hem de etkili yapısıyla oldukça dikkatimizi çeken uygulama, eğitim kurumlarındaki iletişimin çok daha verimli bir şekilde yürütülebilmesine katkı sunuyor diyebiliriz.

Zira uygulama sayesinde öğretmenler hem öğrencilere hem de velilere istedikleri mesajları gönderebiliyor, daha sonra gönderdikleri mesajların geri dönümlerini de alabiliyorlar. Bunun yanında görev ve ödev verme, hatırlatmalar ekleme yahut duyurular yapma gibi tüm iletişim olanakları da yine uygulamanın sundukları arasında yer alıyor.

Tasarım ve kullanım açısından oldukça verimli olduğunu söyleyebileceğimiz uygulama, maalesef internet bağlantısı gerektiriyor ancak mesajların gönderimi için elbette bu yöntemin kullanılmasını garipsememek gerek. iOS işletim sistemli cihazlar için de eş uygulamasının olması sayesinde tüm bir sınıfta yer alan veli ve öğrencilere ulaşmakta sorun yaşanmayacağını tahmin ediyoruz.

Şimdilik sadece İngilizce desteğine sahip olan uygulamanın gelecekte başka dillerde de yayınlanacağı üreticisi tarafından belirtiliyor. Eğer öğrencilerinizle en etkili yoldan iletişim kurabilmek ve okulda olmadıkları zamanlarda da onlara erişebilmek istiyorsanız kesinlikle denemeden geçmemelisiniz. Velilerle görüşmeler için de sanal bir platform haline gelen Remind, eğitim kurumlarında kullanılması gereken uygulamalardan birisi.