Secret of Mana 3.0.3 (ios)

Secret of Mana

Secret of Mana
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Multiplayer bir aksiyon RPG olarak 1993 yılında parlayan Secret of Mana bugün mobil cihazlar için eskisi kadar kıymetli bit oyun deneyimi sunuyor.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, ilk oynadığım aksiyon RPG oyunlarından biri olduğu için Secret of Mana (Japonya'da Seiken Densetsu 2) bende özel bir yere sahip. Bunu bir kenara atacak olursak, SNES için gelmiş olan en iyi oyunlar arasında haklı bir gurura sahip olan oyun aksiyon RPG adına dönemi için çıkmış birçok oyuna ders verecek bir kaliteye sahipti. Mobil cihazlara da sunulan oyun sadece geç gelmekle kalmıyor, fiyatıyla güç olmayı da başarıyor. Yine de kaliteli bir oyun zevki için ve retro klasiklerinin tadını çıkarmak adına fedakar olmaktan çekinmiyorsanız anlatacaklarımı okumanızı tavsiye ederim.

Secret of Mana, genç bir çocuğun köyün yakınındaki kutsal kılıcı yerinden çekmesiyle başlıyor. Kadim kılıcın çekilmesiyle birlikte etrafı saran tarihi canavarlar sebebiyle köyü tarafından lanetli ilan edilip dışalan genci bekleyen önemli bir kader vardı. Eş zamanlı olarak politik gücünü kötüye kullanmaya başlayan bir imparatorluk, dünya düzenini koruyan ve elementlere göre ayrıştırılmış olan mana tohumlarının bulunduğu tapınaklara saldırılar düzenleyip bu doğa üstü gücü kendi zimmetini geçiriyordu. Savaşmak için tek yol gencin sahip olduğu mana kılıcı, ancak zamanla zayıflayan kılıcın gücünü toparlaması mana tohumlarıyla temasa geçmesi gerekiyor. Yolculuk sırasında size katılan genç bir kız imparatorluk tarafından kaçırılan nişanlısının peşine düşüyor ve hafızasını kaybeden bir periye de ülkesinin yollarını açmanız gerekiyor.

Rengarenk bir maceraya atılacağınız bu üçlü ile farklı coğrafi zenginliklerin olduğu kocaman bir dünyayı ejderha sırtında dolaşacaksınız. Tüm dünya üzerinde bulunan farklı zindanlarda savaş verirken gelişen hikaye ile birlikte senaryonun içinde barınan komplolara da tanık olacaksınız.

Farklı silah çeşitleri, size yeni özellikler katan zırhlarla birlikte seviye atlama sistemini karaktere, silah kullanımına ve büyüye aktaran oyun, döneminde bulunmayan birçok oyun detayıyla rakiplerine ağır bir ders veriyordu. Pratik ring menüsü bugün hala överek anlatılan kullanışlı bir arayüze sahip. 16-bit döneminin altın çağına ait bu zamansız klasiği ben kaçırmamanızı öneriyorum.

ARTILAR

Makyajlanmış arayüz

Unutulmaz bir oyun klasiği

GamePad desteği

EKSİLER

Çok pahalı

YORUMLAR