Tomb Raider I

Tomb Raider I
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    780

  • Üretici

    SQUARE ENIX

Tomb Raider I iOS için geliştirilmiş resmi Tomb Raider oyunudur

Tomb Raider I iOS işletim sistemi kullanan iPhone ve iPad cihazlar için geliştirilmiş, orjinal Tomb Raider oyununun resmi mobil versiyonudur.

Square Enix tarafından yayınlanan oyun 1996 yılında çıkan ve Lara Croft'u hayatımıza sokan ilk Tomb Raider oyunun aynısını iOS cihazlarımızda bize sunuyor. Oyunda Scion adlı antik bir tarihi eserin parçalarını bulmak için kiralanan Lara Croft'un maceraları konu alınmakta. Lara Croft maceraları boyunca korkusuz akrobatik stiliyle koşuyor, zıplıyor, yüzüyor, tırmanıyor ve Scion'un gücünün ve temelinin arkasındaki gerçeği çözmek için yol alıyor.

Tomb Raider I 1996 yılında çıkış yaptığında DOS ortamında çalışmaktaydı ve bize 3 boyutu ilk olarak tattıran oyunlardandı. Bu zamanına göre oldukça büyüleyici olan 3 boyutlu dünyada tehlikeli mekanları keşfediyor, zorlu bulmacaları çözüyor ve ölümcül düşmanlarla karşılaşıyorduk. Bütün bu heyecanı tekrar mobil cihazlarımızda yaşayabilecek olmamız ise sevindirici.

Lara Croft bu tehlike dolu yolculuğu boyunca farklı silahlar kullanabiliyor ve tarih öncesinden kalan yırtıcılarla karşılaşıyor. Lara Croft ile Scion'un arkasındaki gizemleri birer birer çözerken farklı mekanları ziyaret ediyoruz ve bize çocukluğumuzun o güzel anlarını yaşatan sahneleri tekrar canlandırabiliyoruz. Eğer siz de zamanında bu oyunu zevkle oynayanlardansanız bu oyunu kesinlikle kaçırmayın.

YORUMLAR