Android için En İyi 10 Fitness ve Egzersiz Uygulaması

Android için en iyi fitness ve egzersiz uygulaması mı arıyorsunuz? Sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz ve zinde kalmanız için size birkaç uygulama önerimiz var! Spor yapmak sadece vücudu şekillendirmek ve kaslarınızı ortaya çıkarmaktan ziyade tüm vücudumuza iyi gelen bir aktivitedir.

Android için En İyi 10 Fitness ve Egzersiz Uygulaması

Android için en iyi fitness ve egzersiz uygulaması mı arıyorsunuz? Sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz ve zinde kalmanız için size birkaç uygulama önerimiz var!

Spor yapmak sadece vücudu şekillendirmek ve kaslarınızı ortaya çıkarmaktan ziyade tüm vücudumuza iyi gelen bir aktivitedir. Tansiyon, kolesterol gibi rahatsızlıkları minimuma indiren ve vücut direncini yükselten bu aktiviteyi, spor salonlarına gitmeden de yapabilirsiniz.

Hareketsiz bir yaşam sürmek, pek çok rahatsızlığı da beraberinde getiren bir durum haline geliyor. Vücut direncinin düşmesi, kasların zayıflaması, kalp ve damar rahatsızlıkları gibi birçok problem ile karşılaşmamak için spor ve egzersiz yapmanız gerçekten önemlidir.

Formunuzu korumak ve sağlıklı kalmak için geliştirilen ve ev ortamında dahi spor yapabilmenize olanak tanıyan fitness ve egzersiz uygulamalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Android Telefonlar İçin 10 Fitness ve Egzersiz Uygulaması

 • Sworkit Personal Trainer
 • Strava Cycling
 • Endomondo Sports Tracker
 • Yoga Studio
 • Google Fit
 • MyFitnessPal
 • Runtastic Balance
 • RunKeeper
 • JEFIT Workout
 • FitNotes

Şimdi de yukarıdaki uygulamaları daha detaylı bir şekilde ele alalım.

1. Sworkit Personal Trainer

Sizi yormayacak en iyi fitness ve egzersiz uygulaması arıyorsanız Sworkit Personal Trainer size göre olabilir.

Daha önce hiç spor yapmayanlar için evde dinlenmek varken spor ya da egzersiz yapma gibi aktivitelerle meşgul olmak çok zor gelebilir. Sworkit Personal Trainer, sizi bu konuda motive edecek bir uygulamadır.

Uygulamayı indirdiğinizde iki seçenekten birini seçmeniz gerekiyor. Bunun ardından kaç dakika egzersiz yapmak istiyorsanız onu seçmelisiniz.

Uygulama, daha sonra sizi seçiminize bağlı olarak yönlendirmeye başlıyor. Egzersizler, yaptığınız seçimlere göre belirlense de hepsinin ortak noktası, ekstra hiçbir ekipman gerektirmemesidir. Üstelik çalışmak istediğiniz süreyi de kısmen siz belirlemiş oluyorsunuz.

2. Strava Cycling

Bu uygulama daha çok bisiklet süren ve spor yapan Android kullanıcılarına yöneliktir. Bisiklet sürerken hızınızı, maksimum hızınızı, gideceğiniz yere olan mesafenizi, başlangıçtan belirli bir noktaya kadar geldiğiniz yolu ve bulunduğunuz bölgenin rakımını size sunuyor.

Peki, bu bilgileri nereden topluyor derseniz de bunun cevabı GPS'tir. Strava Cycling uygulaması, topladığı bilgiler sayesinde tahminen ne kadar kalori yaktığınızı da hesaplıyor.

En iyi fitness ve egzersiz uygulaması arayanlara ilaç gibi gelecek olan bu uygulama ayrıca aynı güzergâhta bir arkadaşınız varsa onun performansı ile sizin performansınız arasında hemen bir karşılaştırma yapıyor.

3. Endomondo Sports Tracker

Bu uygulama ile çalışmalarınızı ayrıntılı olarak ele alabilir, arkadaşlarınızla rekabet edebilir, kendiniz için bir hedef belirleyebilir, kapalı mekan aktivitelerini kendiniz girebilirsiniz. Bunlara ek olarak hız, mesafe, kalori takibi de yapabilirsiniz.

4. Yoga Studio

Yoga Studio hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecek egzersizler sunuyor. Çok sayıda hareket ve detaylı rehber içeren Yoga Studio ne yazık ki ücretli bir uygulamadır. Eğer özel bir eğitmen ile çalışmak yerine kendi egzersiz planınızı oluşturmak istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

5. Google Fit

Yürüme, koşu ve bisiklet sürme gibi aktiviteleri detaylı şekilde incelemek, süreli ya da adımlı hedefler belirlemek, gün içindeki performansınızı değerlendirmek ister misiniz? Bütün bunları Google Fit ile yapabilirsiniz.

6. MyFitnessPal

MyFitnessPal, kalori takibi yapmanızı sağlayan uygulamalardan bir tanesidir. Kendinize bir hedef belirleyebilir ve uygulamanın bu hedefe ulaşmanız için yol göstermesini sağlayabilirsiniz.

Uygulama, tüketeceğiniz besinlerin kalori miktarını hesaplayabiliyor. MyFitnessPal ile günlük kalori ihtiyacınıza uygun yiyecekleri seçebiliyorsunuz. Bu yiyeceklerin sayısı da oldukça fazladır.

Kalori takibinin yanı sıra size 350'yi aşkın egzersiz sunuyor. Bu egzersizler arasından size en uygun olanlarını seçip çalışmaya başlayabilirsiniz.

7. Runtastic Balance

En iyi fitness ve egzersiz uygulaması olarak sayılabilecek Runtastic Balance temel olarak kilo verme, sağlıklı kalma ve enerji artırma olmak üzere üç farklı plan sunuyor. Uygulama ayrıca her öğün yediğiniz yiyeceklerin kaydını da tutuyor. Gıdaların adını girerek ya da barkod okuyucusunu kullanarak yemek günlüğüne yiyecek ekleyebiliyorsunuz.

Tüm yiyeceklerin karbonhidrat, yağ ve protein değerini gösteren uygulama ayrıca Türkçe dil desteği ile geliyor. Uygulamayı kullanmak da ücretsizdir.

8. RunKeeper

Bu uygulama yürüme, koşma ya da bisiklet sürme gibi aktiviteleri GPS yardımı ile takip ediyor. Tüm egzersizlerinizi takip etmek için bu uygulamayı indirip harekete geçebilirsiniz.

RunKeeper'ın sağladığı bilgiler arasında şunlar yer alıyor:

 • Atılan adım sayısı
 • Gidilen mesafe
 • Harcanan zaman
 • Yakılan kalori

9. JEFIT Workout

Bu uygulama, en iyi fitness ve egzersiz uygulaması önerilerimizin olduğu listemizdeki diğer uygulamalardan farklı olarak spor aletlerini gerektiren egzersiz türlerine sahiptir. Başka bir deyişle ev ortamında yapılacak egzersizlerden ziyade spor salonlarında yapılabilecek egzersizlere sahiptir.

Elbette ki evinizde çeşitli spor aletleri varsa bu egzersizleri evinizde de yapmanız mümkündür. Uygulamayı indirdikten sonra yaşınızı, boyunuzu, kilonuzu ve cinsiyetinizi girerek JEFIT Workout'un size özel program sunmasını sağlayabilirsiniz.

10. FitNotes

Uygulama farklı egzersiz tipleri, notlar ve yorumlar ekleme, zamanlayıcı, takvim, filtreleme, rutinler oluşturma gibi olanaklar sunuyor. FitNotes daha çok günlük egzersiz takibi yapmak isteyenlere yönelik bir uygulamadır.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama, çok sayıda egzersiz türü sunuyor. Egzersizleri günlük olarak kaydedebilir, her ayın sonunda geriye dönüp yaptığınız egzersizleri inceleyebilirsiniz.

Android için en iyi fitness ve egzersiz uygulaması önerilerimizin sonuna geldik. Listeden denemek istediğiniz bir uygulama varsa bunu aşağıdan indirebilirsiniz.

Sworkit Personal Trainer

Sworkit Personal Trainer

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz egzersiz uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Endomondo Sports Tracker

Endomondo Sports Tracker

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz spor ve koşu takibi uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Yoga Studio

Yoga Studio

Yoga Studio uygulaması her seviyeden kullanıcılar için detaylı yoga dersleri sunuyor.

Google Fit

Google Fit

Google Fit, Android telefon ve tabletlerin yanı sıra Android Wear cihazlarıyla uyumlu fitness uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Strava Cycling

Strava Cycling

Strava Cycling uygulaması Android cihazlar üzerinde, bisiklet sürerken zaman, mesafe, hız ve konum bilgilerini tutmaya ve öğrenmeye yarayan bir uygulama.

ÜCRETSİZ
MyFitnessPal

MyFitnessPal

MyFitnessPal ile egzersizlerinizi ve diyetinizi kontrol altında tutabilirsiniz

ÜCRETSİZ
Runtastic Balance

Runtastic Balance

Harika bir kalori sayacı ve yemek takibi uygulaması

ÜCRETSİZ
RunKeeper - GPS Track Run Walk

RunKeeper - GPS Track Run Walk

Android cihazınızı RunKeeper uygulamasıyla kişisel bir antrenöre çevirmeniz mümkün.

ÜCRETSİZ
FitNotes

FitNotes

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir spor uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
JEFIT Workout

JEFIT Workout

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz egzersiz uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR