Android için En İyi Meditasyon Uygulamaları

Android için en iyi meditasyon uygulamaları ile meditasyon yapmanın yararlarından faydalanmak ister misiniz? Listedeki uygulamalarla sakinliğe kavuşabilirsiniz.

Android için En İyi Meditasyon Uygulamaları

Android için en iyi meditasyon uygulamaları ile meditasyon yapmanın yararlarından faydalanmak ister misiniz? Listedeki uygulamalarla sakinliğe kavuşabilirsiniz.

Meditasyonun faydalarını muhtemelen şimdiye kadar pek çok kişiden ya da haberden okumuşsunuzdur. Bu zamana kadar paylaşılan bilgilere dayanarak şunu söylemek mümkündür: Bu uygulamalar sağlığınızı, zihinsel yeteneklerinizi ve çok daha fazlasını geliştirebiliyor. Buna dayanarak hazırladığımız listede sizi rahatlığa kavuşturacak tüm uygulamaları bir araya getirdik.

Yorucu bir günün ardından ya da kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda aşağıdaki uygulamalardan birini kullanarak rahatlayabilirsiniz.

Telefonunuzda Olması Gereken Meditasyon Uygulamaları

  • Yoga Studio
  • Meditasyon Müziği
  • Headspace
  • Calm
  • Simple Habit
  • Pranayama Free
  • Omvana
  • Pacifica

Gelin, şimdi de yukarıdaki uygulamaları daha detaylı şekilde ele alalım.

1. Yoga Studio

Yoga hem bedensel hem de ruhsal anlamda rahatlamanızı sağlar. Bir insanın üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır. Çok eskilere dayanan yoga ile stres düzeyinizi azaltıp hem de sizi kötü bir durumda bırakan tüm olumsuz duygulardan kurtulabiliyorsunuz.

Siz de yoga yapmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız kendinizi Yoga Studio'ya sizi yönlendirmesi için bırakabilirsiniz. Uygulama, ev ortamında yoga yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri ve eğitim videolarını size HD kalitede sunuyor.

2. Meditasyon Müziği

En iyi meditasyon uygulamaları listemizin ikinci uygulaması Meditasyon Müziği, Android işletim sistemi için geliştirilen başka bir rahatlatma amacı güden uygulamadır. Bu uygulama ile çeşitli doğal ve yapay sesler telefonunuza geliyor. Çok sade bir arayüzü olan uygulamanın zamanlayıcı özelliği de bulunuyor.

Uyumadan önce zamanlayıcı ayarlayıp siz uykuya dalana kadar bu seslerin çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu nedenle uygulamanın özellikle kafasındaki düşüncelerden, kötü duygulardan ötürü uyumaya zorlananlar için birebir olduğu söylenebilir.

3. Headspace

Hayata daha olumlu bakmanızı sağlayan, daha sağlıklı yaşamanızı sağlayan meditasyonun temellerini bu uygulama ile öğrenebilirsiniz. Headspace, sizden sadece her gün 10 dakikanızı ayırmanızı istiyor. Bu sürenin sonunda daha mutlu ve zinde olurken yaratıcılığınızın önündeki engelleri de kaldırmış oluyorsunuz.

4. Calm

Calm, daha önce hiç meditasyon yapmayanların dahi senelerdir meditasyon yapıyormuş gibi hissetmesini sağlayacak uygulamalardan biridir. Meditasyon sırasında oynatılan rahatlatıcı müzikler sayesinde çok daha iyi bir şekilde meditasyon yapıp amacınıza ulaşabiliyorsunuz.

5. Simple Habit

Bu uygulama, Harvard Üniversitesi psikoloji bölümü akademisyenlerinin desteği ile hazırlanan bir uygulamadır. Birncil amacı, stresi en az seviyede tutmaktır. Bununla birlikte odaklanma gibi sorunlar yaşıyorsanız da Simple Habit sayesinde bu tür sorunların üstesinden gelmeniz mümkündür.

Uygulama, size zorlu gün, küçük bir ara, iyi bir uyku ve stres olmak üzere dört seçenek sunuyor. Bu alanlardan herhangi birini seçebilir ve o alanla ilgili yardım alabilirsiniz.

6. Pranayama Free

Pranayama Free, nefes kontrolü üzerinden giden bir uygulamadır. Uygulamada nefes alma hızını seçip altı dakika boyunca direktifleri takip etmeniz gerekiyor. Nefes egzersizinizi sakinleştirici müziklerle de destekleyebiliyorsunuz.

7. Omvana

Zorlu bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Eğer bir Android kullanıcısıysanız bu süreci Omvana sayesinde biraz daha hafif atlatabilirsiniz.

Uygulamadaki dersler, sorunlarınızın üzerini örtmenize kolaylık sağlıyor. Omvana'yı kullanmak için daha önce meditasyon yapmış olmanıza gerek yoktur. Bununla birlikte uyku sorunlarınız varsa buna özel olarak seçilen müzikleri de dinleyebilirsiniz.

8. Pacifica

Pacifica, kaygı sorunlarını en az seviyede tutmanız için bilişsel davranışçı terapi yöntemi ile rahatlama ve sağlıklı yaşama dayalı birbirinden faydalı araçlar sunuyor. Bu uygulamayı kullanarak anksiyete bozukluğunu günden güne daha iyi bir şekilde yönetmeye başlayabilirsiniz.

Android kullanıcıları için en iyi meditasyon uygulamaları listemizden eğer denemek istediğiniz bir uygulama varsa bu uygulamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yoga Studio

Yoga Studio

Yoga Studio uygulaması her seviyeden kullanıcılar için detaylı yoga dersleri sunuyor.

Meditasyon Müziği

Meditasyon Müziği

Meditasyon Müziği uygulamasıyla Android cihazlarınızı kullanarak rahatlatıcı ses ve melodileri dinleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Headspace

Headspace

Headspace, meditasyonun temellerini öğreten ücretsiz Android uygulaması.

ÜCRETSİZ
Pranayama Free

Pranayama Free

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz nefes alma egzersizleri uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Calm

Calm

Calm uygulaması ile Android akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak kolayca meditasyon yapabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Omvana

Omvana

Omvana, Android mobil cihaz sahiplerine kişisel meditasyon öğretmenliği yapan yararlı bir sağlık ve spor uygulaması.

ÜCRETSİZ
Pacifica

Pacifica

Pacifica, modern hayatın getirdiği stres ve anksiyete bozukluğunu gidermek için tasarlanmış bir sağlık uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Simple Habit

Simple Habit

Simple Habit, Android işletim sistemi kullanan telefon ve tabletler üzerinde çalışabilen bir meditasyon uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR