En Güzel Araba Oyunları

En güzel araba oyunları ile tozu dumana katmaya hazır mısınız? Bu liste ile hem yarış tutkunlarına hem de eğlence arayanlara çok güzel oyun öneriler sunuyoruz.

En Güzel Araba Oyunları

En güzel araba oyunları ile tozu dumana katmaya hazır mısınız? Bu liste ile hem yarış tutkunlarına hem de eğlence arayanlara çok güzel oyun öneriler sunuyoruz.

Siz de araba oyunları söz konusu olduğunda önünüzdeki seçenek yelpazesinin giderek genişlediği gerçeği ile karşılaşıyorsanız muhtemelen aralarında seçim yapmanın ne kadar zor olduğunu fark etmişsinizdir.

Yelpazenin bir ucunda gerçek yarış sürücülerinin pist eğitimlerinde kullandığı hassas ve gelişmiş fiziğe sahip oyunlar bulunurken diğer ucunda ise eğlence odaklı bazı oyunlar yer alıyor. Sizler için oluşturduğumuz en güzel araba yarışı oyunları listesi ile bugüne kadar piyasaya sürülmüş en başarılı ve dikkat çekici yapımları bir arada topladık.

Hemen yukarıda da bahsettiğimiz gibi araba oyunu önerilerimizi simülasyon ve arcade olmak üzere iki farklı kategoriye ayırabiliriz.

Peki, simülasyon araba oyunları ile arcade araba yarışı oyunları arasındaki fark nedir?

Simülasyon türündeki araba oyunlarında detaylar üzerinde daha çok duruluyor. Bu nedenle söz konusu oyunların gerçeğe çok daha yakın olduğu söylenebilir. Örneklemek gerekirse bir arabanın direksiyonuna geçip yarış pistinde neler yaşayacaksanız bu türdeki oyunlarda da buna en yakın deneyimi elde edersiniz.

Arcade türüne giren araba oyunları, simülasyon türüne giren oyunların gerçekçi yapısından ayrılıyor. Yani gerçeklikten ziyade oyuncunun nasıl eğlenebileceği üzerinde duruluyor. Simülasyon kadar detaylara önem verilmiyor.

Bu tarz oyunlar daha çok arabaları modifiye etmek, parçalara ayırmak ve aklınıza gelebilecek tüm çılgınlıklar ile ön plana çıkıyor.

Hangi türe ilgi duyuyor olursanız olun, aşağıdaki listede hoşunuza gidecek en az bir video oyunu olduğundan eminiz. Arcade ya da simülasyon türündeki araba yarışı oyunlarının keyfini doyasıya sürmek için listeye geçmenizi öneriyoruz.

En Güzel Araba Oyunları Listesi

  • Assetto Corsa
  • Forza Horizon 4
  • Need For Speed: Hot Pursuit
  • Trackmania Sunrise
  • GRID Autosport
  • Car Mechanic Simulator 2018
  • Burnout Paradise Remastered
  • Project Cars 2
  • Forza Motorsport 7

1. Assetto Corsa

Assetto Corsa, simülasyon türünün en iyilerindendir. Oyunun genel yapısına bakıldığında geliştirici ekibinin arka planda fizik kurallarına çok dikkat ettiği anlaşılıyor. Aerodinamik hesaplamalar, yol tutuşu ve daha birçok özelliği ile video oyunu yeni bir gerçeklik yaratıyor.

Oyundaki yarışların bu nedenle basit bir araba yarışı oyunundaki yarışlarından çok daha zor olduğunu belirtmek gerekiyor.

Assetto Corsa'nın bir diğer gerçekçi yanı da lisanslı gerçek arabalara yer vermesidir. Ferrari, Porsche, Audi, BMW, Lamborghini, McLaren gibi pek çok markadan lisanslı araba modelini oyun içinde görmek mümkündür.

2. Forza Horizon 4

En güzel araba oyunları listemizin dördüncü oyunu Forza Horizon 4, simülasyondan ziyade arcade oynanışı ile öne çıkıyor. Dolayısıyla bu oyun için önemli olan gerçeklik değil eğlencedir. Oyun, açık dünya haritasında oyuncunun dilediği gibi yarışlara katılmasına olanak sağlıyor. Forza Horizon 4'te 400'ü aşkın araba bulunduğunu da ayrıca belirtmek gerekiyor.

3. Need For Speed: Hot Pursuit

Söz konusu yarış oyunu olduğunda akıllara gelen Need For Speed serisinin bu oyununda önceki oyunlarda yer verilen polis kovalamacasını yeniden ele alınıyor. NFS: Hot Pursuit'te bulunan kariyer modunda oyuncular polis olabiliyor ve suçluların peşine düşebiliyor. Öte yandan diğer tarafı seçebiliyor ve şehrin en çok aranan kişisi olmak için çabalayabiliyor.

Hot Pursuit'te gerçek arabalar bulunuyor. İlk başta standart arabalarla yarışmak zorundasınız. Oyunda ilerleme kaydettikçe süper arabaların kilidini açabiliyorsunuz.

Polis arabalarını sürerken suçluları durdurmak için yere kapan atabiliyorsunuz. Polisten kaçan suçlu konumundayken de savunma sistemlerini kullanabiliyorsunuz.

4. Trackmania Sunrise

Trackmania Sunrise, arcade yarış oyunları içinde çok ayrı bir yere sahiptir. Rampalar, kıvrımlı yollar ve çok daha fazlası ayaklarınızı yerden kesecek ve adrenalin salgısını arttıracaktır.

Oyunda çeşitli modlar bulunuyor. Bu modlardan biri, garip bir şekilde tasarlanan, hiç düşmeden devam etmenizi gerektiren bir moddur. Bunun yanı sıra oyuncuyu belirli bir süre içinde belirli şartlar altında pist yapılmasını gerektiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere daha sonra kendi yaptığınız pistte yarışıyorsunuz.

5. GRID Autosport

Oyundaki amacınız yarışları kazanmak ve kariyerinizi inşa etmekten ibarettir. Yeni arabaların kilidini açmanın yolu ise sponsorların desteğini alarak yeni yarışlara katılmaktan geçiyor.

GRID Autosport'ta standart arabaların yanı sıra lüks spor arabalar, modifiyeli arabalar, süper arabalar kullanılabiliyor. Gerçek yarış pistleri de oyunun yarış pisti yelpazesini genişletiyor.

6. Car Mechanic Simulator 2018

Bu oyun, en güzel araba oyunları listemizin ilk 5 oyunundan farklı olarak araba yarışı oyunu değil, araba tamir etme oyunudur. Oyunda eski arabaları restore edebilir, ince ayar yapıp araçları sürebilirsiniz.

7. Burnout Paradise Remastered

Açık dünya yapısı ile zamanın ötesine geçen Burnout Paradise, 2009 yılında PC ve konsol için piyasaya sürülmüştü. İlk piyasaya çıktığı dönemde büyük bir popülarite elde eden oyun, en güzel araba oyunları söz konusu olduğunda akıllara gelen oyunlardan biri olmuştu.

2018 yılında yeniden ele alınan Burnout Paradise hem yenilenmiş grafikleri hem de oynanış üzerinde yaptığı iyileştirmelerle yarış oyunları arasında önemli bir sıraya yerleşmiştir.

8. Project Cars 2

Project Cars 2, oyunculara gerçekçi deneyim sunmak amacı ile geliştirme aşamasında profesyonel yarış pilotları ile çalışılmış bir oyundur. Bu nedenle diğer simülasyon araba oyunları arasında önemli bir yere sahip olduğu söylenebilir.

Yarışın seyri gerek hava şartlarına gerek zemin şartlarına bağlı olarak değişebiliyor. Zemin konusunda oyuncuları çeşitlilik bekliyor. Buzlu zeminde ya da çamur zeminde yarışabiliyorsunuz.

9. Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7, araba çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir oyundur. Oyundaki arabalar arasında Porsche, Lamborghini ve Ferrari gibi ünlü markaların hız tutkunlarının içinin kıpır kıpır hâle gelmesine neden olan bazı araçları bulunuyor.

En güzel araba oyunları neler diye soranlar için hazırladığımız listede beğendiğiniz bir oyun oldu mu? Bu oyuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Assetto Corsa

Assetto Corsa

Assetto Corsa, yıllardır simülasyon oyuncuları tarafından tercih edilen kapsamlı bir yarış oyunudur.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4, Microsoft Studios tarafından yayınlanan, uzun süredir Xbox ve bilgisayar kullanıcılarıyla buluşmaya devam eden bir yarış oyunu olarak piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor.

Project Cars 2

Project Cars 2

Project Cars 2 yüksek gerçekçilik sunan bir yarış oyunudur

DENEME SÜRÜMÜ
Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered, çok sevilen yarış oyununun yenilenerek tekrar piyasaya sürülmüş halidir.

Trackmania Sunrise

Trackmania Sunrise

Trackmania Sunrise Çok seveceğiniz bir arcade oyunu

DENEME SÜRÜMÜ
Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7 yüksek kaliteli bir araba yarışı oyunudur

Need For Speed: Hot Pursuit

Need For Speed: Hot Pursuit

Need For Speed Hot Pursuit yarış oyunları arasında vazgeçilmez bir yere sahip bir oyundur

Car Mechanic Simulator 2018

Car Mechanic Simulator 2018

Car Mechanic Simulator 2018 araba tamir etmeye çalıştığınız bir simülasyon oyunudur.

GRID Autosport

GRID Autosport

GRID Autosport türünün en başarılı oyunları arasında yer alan bir yarış oyunudur

YORUMLAR