Assetto Corsa

Assetto Corsa

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 40,078
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kunos Simulazioni

Assetto Corsa bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir yarış simülasyonudur

Assetto Corsa eğer gerçekçi bir yarış tecrübesinin içinde kaybolmak isterseniz tavsiye edebileceğimiz bir yarış oyunu.

Basit bir yarış oyunu olmaktan ziyade, simülasyon oyunu tadında bir oyun olan Assetto Corsa'da fizik hesaplamalarına büyük önem veriliyor. Aerodinamik hesaplamalar, yol direnci, yol tutuşu üzerinde özenle durularak tam anlamıyla bir simülasyon yaratılıyor. Bu nedenle bu oyunun basit bir yarış oyunu olmaktan ziyade size zorlu bir yarış ve araç kullanma mücadelesi sunacak bir oyun olduğunu belirtmekte fayda var.

Assetto Corsa içinde lisanlı gerçek araba modelleri yer alıyor. Ferrari, Mercedes, Posche, Audi, Lotus, BMW, Lamborghini, McLaren, Pagani oyunda bulabileceğiniz markalardan bazıları. Üstelik oyunda sadece modern araba modelleri de bulunmuyor, yarış tarihinden tanıdığımız klasik araç modelleri Assetto Corsa'da kullanılabiliyor.

Assetto Corsa gerçek yarış pistlerinin lazer taramayla yaratılmış kopyalarını oyuna taşıyor, bu da oldukça detaylı yarış pisti dinamikleri anlamına geliyor. HTC Vive ve Oculus Rift sanal gerçeklik sistemleriyle de uyumlu olan Assetto Corsa'nın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Service Pack 2 yüklü Windows Vista işletim sistemi

- 2.8 GHz AMD Athlon II X2 veya 2.4 GHz Intel Core 2 Duo işlemci

- 2 GB RAM

- DirectX 10.1 uyumlu AMD Radeon HD 6450 veta Nvidia GeForce GT 460 ekran kartı

- DirectX 11

- 15 GB boş depolama alanı

- Dahili ses kartı

- İnternet bağlantısı