Trackmania Sunrise

Trackmania Sunrise

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 44,666
  • DOSYA BOYUTU 505 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici TrackMania

Trackmania Sunrise Çok seveceğiniz bir arcade oyunu

Yarış oyunları kuşkusuz bir oyuncunun vazgeçilmezlerindendir. Ama gelin görün ki PC'lerimiz başında bizleri saatlerce oyalayabilecek yarış oyunları yok denecek kadar az. Zaten ağzımız açık bir şekilde her yeni NFS'nin ardından bir sonrakini sabırsızlıkla beklememiz de buna çok iyi bir örnek. Haklı olarak PC'lerimizde NFS kalitesinde çok az oyun geliyor. Ama nihayetinde bu sene konsol egemenliği kırıldı ve gerçekçi yarış simülasyonlarına kavuştuk. GTR, GT Legends bunlardan hiç şüphesiz en sağlam yapımlar. Live For Speed ve rFactor de hiç şüphesiz oynayabileceğimiz diğer alternatifler. Bizler Most Wanted'ı beklerken bu türden oyunların arasından sıyrılıp yükselen ve haklı olarak ben de varım diyen bir yarış oyunumuz var. Trackmania Sunrise'ın ardından yeni bir paket daha Extreme adında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Kış kadar Sunrise demosundan sonra Extreme demosu adına yakışır bir eğlence şöleni vaat ediyor.

Trackmania Sunrise ve Extreme'i diğer yarış oyunlarından ayıran kuşkusuz en büyük özelliği arcade tadındaki sürüş ve eğlenceyi birlikte sunması diyebiliriz. Zaten araçlarınızın hasar almaması da bir arcade oyununu tamamlıyor nitelikte. Bir de bunlara mükemmel Shader kaplamaları (Sm3) ve gözlere şenlik grafikler eklendiğinde başında saatler harcayabileceğiniz bir oyun ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Evet, Extreme demosu kesinlikle sizleri saatlerce başında tutabilir. TM Sunrise'da olduğu gibi, olabildiğine kıvrımlı virajlar, incecik yollar, platformlar, hoplaya zıplaya süzüleceğiniz merdivenler adeta eğlencenin dibine vuruyor.

Demoda 2 Race Challenges, 2 Stunt Challenges, 2 Platform Challenges ve 2 Puzzle Challenges yer alıyor ve oynayabileceğiniz bu yarışların ikinci pistlerini oynayabilmeniz için ilk yarışları en az bronz madalya alarak geçmeniz gerekli. Demo için oldukça eğlenceli bir yol. Seçebileceğiniz Extreme aracınızı dilerseniz kendiniz boyayabileceğiniz gibi hazır seçenekleri de kullanabilirsiniz. Race modunda olabildiğine hızlı olmalısınız. Stunt modu ise daha çok oradan oraya uç tarzı yollardan ibaret ve çok zevkli. Platform'da ise platformlar arasında düşmeden son noktaya ulaşmanız gerekiyor. Son olarak Puzzle adından da anlaşılacağı üzere kendi yaptığınız pistlerde yarışmanıza olanak sunuyor. Başlangıç ve bitiş noktasını dilediğiniz gibi size verilen araçlar ile zekice hazırlamanız gerekiyor...