Windows İçin En İyi Android Emülatörleri

Windows için en iyi Android emülatörleri listemizdeki programlardan dilediğinizi seçebilir, PC'de Android oyun veya uygulama oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz! iOS işletim sistemli bir cihaza sahip olup da Android'de test gerçekleştirmek ya da Android için uygulama geliştirmeye başlamış ve uygulamayı test etmek istiyor olabilirsiniz.

Windows İçin En İyi Android Emülatörleri

Windows için en iyi Android emülatörleri listemizdeki programlardan dilediğinizi seçebilir, PC'de Android oyun veya uygulama oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz!

iOS işletim sistemli bir cihaza sahip olup da Android'de test gerçekleştirmek ya da Android için uygulama geliştirmeye başlamış ve uygulamayı test etmek istiyor olabilirsiniz. Belki de Android telefonunuzun kullanıcı arabirimini kişiselleştirmek istiyorsunuz ama telefonunuza zarar verme riskini almak istemiyorsunuzdur.

Hedefiniz ne olursa olsun, Windows için kasmayan Android emülatör önerilerimizden birini indirip yükleyebilirsiniz. Windows için geliştirilen Android emülatörlerinin sayısının çok fazla olması dolayısıyla seçim yapmanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız da endişelenmeyin, listemiz seçim yelpazenizi daraltacaktır.

Windows İçin Android Emülatörleri Listesi

 • BlueStacks
 • NoxPlayer
 • MEmu
 • Andy Emulator
 • Remix OS
 • Genymotion
 • Android Studio

Listeye geçmeden önce şunu belirtmemiz gerekiyor: Windows için en iyi Android emülatörleri listemizdeki emülatörlerin performansı bilgisayarınızın donanımına da bağlıdır. Biz mümkün olduğunca kasmayan Android emülatör önerilerinde bulunduk ancak yaşanabilecek donma ve hataların bilgisayarınızın özelliklerinden kaynaklanabileceğini unutmayın.

1. BlueStacks Nedir?

BlueStacks, Windows PC ya da Mac için ücretsiz, kasmayan bir Android emülatörüdür. Google Play Store'daki uygulama ve oyunların büyük bir kısmına ulaşmanızı sağlar. Mobil oyun ya da uygulamaları büyük ekranda oynamak için de BlueStacks'i tercih edebilirsiniz.

BlueStacks Nasıl Kullanılır?

 • BlueStacks'i indirin.
 • Emülatörü kurun.
 • Emülatörün kurulum süreci sona erdikten sonra BlueStacks'i açın.
 • Google Play Store hesabınızla oturum başlatın.
 • Play Store sekmesinden yüklemek istediğiniz uygulama/oyunu bulup indirin.
 • İndirdiğiniz uygulamalar emülatörün ana sayfasında görünecektir.
 • Uygulamayı veya oyunu açmak için emülatöre tıklamanız yeterlidir.

BlueStacks Zararlı mı?

BlueStacks kullanılır mı, güvenli mi gibi sorularınız varsa bunlara açıklık getirelim. BlueStacks'in kendisi zararlı değildir ama BlueStacks'e indirdiğiniz uygulamaların zararlı olması muhtemeldir. Bugün Play Store'da indirilen bir uygulamada bile kötü amaçlı yazılım tespit edilebiliyorsa sadece emülatöre güvenmeniz yersizdir.

2. NoxPlayer Emulator Nedir?

Kasmayan Android emülatör arayanların derdine deva olan NoxPlayer Emulator, BlueStacks'ten daha hızlı çalışan bir emülatördür. Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu emülatör hem macOS hem de Windows ile uyumludur.

Windows için en iyi Android emülatörleri listemizde yer almasını sağlayan başlıca özellikleri ise şu şekildedir:

 • APK desteği bulunur.
 • Sanallaştırma teknolojisi mevcuttur.
 • Gereksiz kaynak kullanmaz, hızlı çalışır.
 • Yerleşik ekran görüntüsü alma aracı vardır.

3. MEmu Android Emulator Nedir?

MEmu Android emulator, Play Store'da yer alan PUBG Mobile gibi popüler oyunları bilgisayarınızda oynamanızı sağlayan gelişmiş bir emülatördür.

Offline indirme seçeneği de mevcut olan program, BlueStacks'ten çok daha kısa sürede indirilebiliyor. Android oyunlarını klavye ve mouse ile oynamak istiyorsanız BlueStacks'ten sonra deneyebileceğiniz bir emülatör olduğu söylenebilir.

4. Andy Emulator Nedir?

Andy Emulator, Google Play Store'daki oyunları sanki akıllı telefonunuza ya da tabletinize yüklüyormuşsunuz gibi bilgisayarınıza yüklemenizi sağlayan başka bir emülatördür. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir. Windows sürümlerinin büyük bir kısmını da destekler.

5. Remix OS Nedir?

Remix OS, masaüstü bilgisayarınızda ikinci bir işletim sistemi kullanmanızı sağlayacak bir işletim sistemidir. Ücretsizdir, kolay bir kurulum ve kullanım sunar.

Sade bir arayüzü olan Remix OS'te Android uygulamalarına tıpkı Windows'ta olduğu gibi pencere görünümünde ve kısayollar aracılığıyla saniyeler içinde erişebiliyorsunuz.

6. Genymotion'ı Kimler Kullanmalıdır?

Genymotion özellikle geliştiricilere yönelik geliştirilmiş bir Android emülatörüdür. Ücretsizdir, sade bir kullanım sağlar. Genymotion sayesinde PC'de Android deneyimine sahip olmak için işin teknik bilgisine de sahip olmanız gerekmiyor.

Genymotion'la ekran görüntüsü alabilir, pencereleri istediğiniz gibi yeniden boyutlandırabilir, komut satırı ve benzeri özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

7. Android Studio Nedir?

Android Studio, Android için uygulama geliştirenler için geliştirilen ücretsiz bir programdır. Birçok Android geliştirici aracı ile gelen Android Studio, içinden çıkılmaz bir hâl alan sorunları kolayca çözmenizi sağlıyor. Siz de Android uygulaması geliştiriyorsanız size yardımcı olması için Android Studio'yu kullanabilirsiniz.

Windows için en iyi Android emülatörleri listemizin sonuna geldik. Denemek istediğiniz uygulamaların bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu önerilerimizin dışında Mac ve Windows için Android emülatör tavsiyelerimizi de inceleyebilirsiniz.

BlueStacks

BlueStacks

BlueStacks, windows için android oyunları PC'de oynamanızı sağlayan ücretsiz bir emülatör programıdır.

ÜCRETSİZ
MEmu Play

MEmu Play

Android emülatörü MEmu Play indirerek android mobil oyunları PC'de oynama keyfi yaşayın. Hem de klavye mouse ile!

ÜCRETSİZ
NoxPlayer

NoxPlayer

NoxPlayer, Android oyunları bilgisayarda oynamak için tercih edebileceğiniz ücretsiz Android emülatörü. APK oyunları ve uygulamaları kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Andy Emulator

Andy Emulator

Andy Emulator, Android oyunları ve uygulamaları bilgisayarda açmanızı, kullanmanızı sağlayan ücretsiz bir emülatör programıdır.

ÜCRETSİZ
Genymotion

Genymotion

Genymotion programını kullanarak bilgisayarınızda Android cihazlar çalıştırabilir ve oyunları, uygulamaları kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Remix OS

Remix OS

Remix OS, Windows PC'de Android deneyimi yaşatan tamamen ücretsiz bir işletim sistemi.

ÜCRETSİZ
Android Studio

Android Studio

Android Studio, Android uygulamaları geliştirebilmek için kullanabileceğiniz Google'ın kendi resmi ve ücretsiz programıdır.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR