Opera

Opera

kullanıcı

Opera, kullanıcılarına hızlı ve farklı bir internet deneyimini gelişmiş özelliklerle sunmayı hedefleyen popüler internet tarayıcısıdır.

Dünyanın en iyi tarayıcılarından biri olan Opera birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Fakat, aynı zamanda birçok kişide; "Neden Opera kullanalım?" Diye sormaktadır. Aslında bakacak olursak Opera tarayıcı kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısının Google Chrome olduğunu herkes biliyor. Peki, Google Chrome yerine Opera tarayıcısı kullansanız neler fark eder?

Opera Tarayıcı İndir

Opera tarayıcısınız indirdiğiniz vakit en çok fark eden özellikler arasında kendini özgür reklam engelleyicisi, kendine özgün bir VPN’nin bulunmasıdır. Bu sayede diğer tarayıcılarda olduğu gibi ayrı eklentiler veya programlar kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Opera tarayıcısı en çok indirilen tarayıcılar arasında bulunsa dahi bazı kişiler Opera'da reklam engelleyici çalışmıyor sorunu sıkıntı yarattığından dolayı kullanmamaktadır. Tabi bu durum güncellemeler ile gidirilebilmektedir.

Opera, Google Chrome da olduğu gibi Opera tarayıcısı da birçok Chrome eklentisini kendisine yükleye bilmektedir. Bu sayede Chrome'da çalışan tüm eklentileri kullanabilirsiniz.

Ayrıca Opera’nın diğer tarayıcılara göre daha az RAM kullandığını söylemekte yarar var. Kendini Özgün eklenti web sayfası olan Opera, birçok duvar kağıdı veya canlı duvar kağıdı desteğini bulundurmaktadır.

Şunu hatırlatmakta fayda var ki bazı kullanıcılar Opera indirdiğinde Google arama motorunun kullanılmayacağını sanmaktadır. Oysa Opera bir tarayıcı olduğundan dolayı Google arama motoruyla optimize bir şekilde gelmektedir. Fakat, isterseniz diğer arama motorlarını da her tarayıcıda olduğu gibi Opera'da da kullanabilirsiniz.

Neden Opera İnternet Tarayıcısı?

Opera tarayıcısına ücretsiz bir şekilde indirebilir ve cihazınıza kurduktan sonra diğer tarayıcılarda bulunan birçok özelliği kullanabildiğinizden dolayı diğer tarayıcıları kullanmanıza pek gerek kalmaz. Kendini özgün; pano, keşfet sekmeleri, ve ayrıyeten hızlı erişim menüsü tamamen kullanıcı odaklı olmaktadır. Bu sayede tamamen kişiselleştirilmiş bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Eski bir bilgisayarınız varsa ve bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız.

Diğer tarayıcılar yerine Opera tarayıcı indirip kurabileceğinizi söylemekte yarar var. Bu sayede daha az RAM kullanımı söz konusu olacaktır. Ancak, yine de Opera tarayıcısı bilgisayarınızın hızlandırılmasında yeterli kalmıyorsa. Opera'da bulunan önizleme sekmelerini bulundurmamak, canlı duvar kağıdı yerine normal bir duvar kağıdı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Opera Tarayıcıyı Daha Eğlenceli Hale Getirecek 9 İpucu

ARTILAR

Şifre senkronizasyonu

Sekme desteği

E-posta programı

Çok çok hızlı

EKSİLER

Eklenti desteği az