Windows İçin En İyi Ücretsiz Mesajlaşma Programları

Windows için en iyi ücretsiz mesajlaşma programları neler? Bilgisayar üzerinden güvenli bir şekilde mesajlaşmak isteyen kullanıcılar için bir liste hazırladık.

Windows İçin En İyi Ücretsiz Mesajlaşma Programları

Windows için en iyi ücretsiz mesajlaşma programları neler? Bilgisayar üzerinden güvenli bir şekilde mesajlaşmak isteyen kullanıcılar için bir liste hazırladık.

Kullanıcıların çoğu akıllı telefonların yanı sıra bilgisayar üzerinden de mesajlaşmak istiyor. Siz de Windows için güvenli anlık mesajlaşma programı arıyorsanız, sizler için bir araya getirdiğimiz programlar arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Listedeki programlar, dünya üzerindeki herhangi bir kullanıcıyla mesajlaşmanıza, görüntülü ve sesli sohbet etmenize olanak tanır. Ayrıca bu programların kullanımı ücretsizdir.

Windows İçin Mesajlaşma Programları

  1. WhatsApp Messenger
  2. Telegram
  3. Viber
  4. Skype
  5. ICQ
  6. Trillian
  7. LINE
  8. Pidgin
  9. Miranda IM

Gelin, şimdi Windows için en iyi ücretsiz mesajlaşma programları listemizde yer alan hizmetlerin özelliklerini inceleyelim.

1. WhatsApp Messenger

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan WhatsApp Messenger’ın masaüstü sürümünü kullanabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme desteği sayesinde diğer kişiler ile güvenli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Mesaj göndermenin yanı sıra fotoğraf ve video gönderebilir, belge paylaşabilir ve daha pek çok işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca program üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilirsiniz.

2. Telegram

Gizlilik ve güvenlik konusunda ön plana çıkan Telegram, sahip olduğu gelişmiş özellikler ile dikkat çekiyor. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan programdaki grupların üye sayısı sınırı 200 bindir. Senkronize desteğinin yer aldığı hizmet üzerinden 2 GB boyutundaki videoları da paylaşabilirsiniz.

Hizmetin masaüstü sürümünde grup sesli ve görüntülü arama desteğine sahiptir. Masaüstü sürümü ayrıca görüntülü görüşme esnasında ekran paylaşımı da yapabilmenize olanak tanır.

3. Viber

Viber Windows sürümü, bilgisayar kullanıcılarının diğer kişiler ile iletişim kurabilmesini mümkün hale getiriyor. Başarılı kullanıcı arayüzü ile dikkat çeken programda mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli arama gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak, ekran paylaşımı da yapabilirsiniz.

4. Skype

Bir dönemin en popüler mesajlaşma hizmetlerinden bir tanesi olan Skype, günümüzde hâlâ çok sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Başarılı hizmet, tıpkı diğer programlar gibi görüntülü ve sesli arama özelliğini destekler.

En iyi ücretsiz mesajlaşma programları listesinde yer alan Skype, uçtan uca şifreleme ve ekran paylaşımı özelliklerine sahiptir. Görüntülü görüşme esnasında ekran kaydı alabilir, canlı alt yazı özelliğini aktif edebilirsiniz.

5. ICQ

Mirabilis tarafından geliştirilen ICQ, özellikle uzun yıllar önce çok büyük bir popülerliğe sahipti. Program, günümüzde de kullanıcıların çoğu tarafından kullanılıyor. 50 katılımcıya kadar görüntülü görüşme desteğine sahip olan hizmet üzerinden yaptığınız mesajlaşmalar platformlar arası senkronize edilir.

6. Trillian

Trillian, bilgisayar üzerinden kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanımı kolay bir anlık mesajlaşma programıdır. Program üzerinden mesaj, resim ve dosya gönderebilirsiniz. Hizmet, kullanıcıların bireysel ya da grup halinde sohbet edebilmesine imkân tanır.

7. LINE

Kullanıcıların hızlı ve pratik bir şekilde iletişim kurabilmesine olanak tanıyan LINE, popüler mesajlaşma hizmetidir. En iyi ücretsiz mesajlaşma programları listesinde yer alan hizmetteki grup sohbeti özelliği 200 üyeye kadar destekler. Ayrıca sesli ve görüntülü özelliğine de sahiptir.

8. Pidgin

Kullanıcılar, Pidgin sayesinde birden çok anlık mesajlaşma ağına aynı anda bağlanabilir. Açık kaynak kodlu bir program olan Pidgin’in kullanımı ücretsizdir. Dolayısıyla programı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

9. Miranda IM

Çoklu protokol desteği ile dikkat çeken Miranda IM Discord, SkypeWeb, Steam, Twitter ve Facebook dahil olmak üzere pek çok platform ile uyumludur. Aynı program üzerinden birden fazla hesabınızı yönetebileceğiniz hizmetin kullanımı ücretsizdir.

Windows için en iyi mesajlaşma programları listemizin sonuna geldik. Listede kullanmak istediğiniz bir program varsa bunu aşağıdan indirebilirsiniz.

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger

WhatsApp, web ve masaüstü uygulaması olarak PC'de de (bilgisayarda) kullanılabilen ücretsiz mesajlaşma, arama uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Telegram

Telegram

Telegram, WhatsApp'a alternatif güvenli, ücretsiz anlık mesajlaşma programıdır. Telegram grupları ile tanışmak, mesajlaşmak için hemen yükleyin.

ÜCRETSİZ
Skype

Skype

Dünyanın en çok kullanılan sesli ve görüntülü iletişim servislerinden biri olan Skype'ın Android için geliştirilmiş sürümüdür.

ÜCRETSİZ
ICQ

ICQ

Alıştığımız, güvenilir chat programı ICQ'nun son versiyonu olan ICQ 8 ile artık chat yapmak çok daha keyifli.

ÜCRETSİZ
Trillian

Trillian

Trillian Windows Live Messenger, GTalk, Skype gibi anlık mesajlaşma servislerini ve Facebook, Twitter, Foursquare gibi sosyal ağları teker teker açmadan tek bir program ile yönetmenizi sağlıyor.

ÜCRETSİZ
Pidgin

Pidgin

WLM, Yahoo Messenger, GTalk hesaplarınızı aynı anda kullanırken bir yandan da favori odalarınızda sohbet edebileceğiniz ücretsiz, çok hesaplı anlık mesajlaşma programı.

ÜCRETSİZ
Viber

Viber

Popüler mobil mesajlaşma uygulaması Viber'ın Windows için geliştirilen masaüstü sürümüdür.

ÜCRETSİZ
Miranda IM

Miranda IM

Dünyaca ünlü WLM, AIM ve Facebook gibi servislerin tek bir programla yönetilmesini sağlayan Miranda IM ile tüm arkadaşlarınızla kolayca mesajlaşabileceksiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR